Vítěz opět v roli oběti

Homosexualita je problém subtilní, vztahový a z definice intimní. Je žádoucí a potřebné jej chápat. Vzájemně. Abychom si jen neplivali do tváře.

Banky narovnávají lapsy penzijního systému

Investovat na penzi by se mělo začít co nejdříve. Kdo investuje déle, může se nadít spokojenějšího stáří. Jenže to si žádá také stabilní investiční prostředí. Zákon o DPS byl přijat v roce 2013, dnes máme jeho 16. verzi.

Toxický materiál na haldu ukládala Ridera, hájí se Diamo

Ridera prováděla zásyp na vlastní nebezpečí a tento dosud nedokončila a nepředala. Hlušinu z haldy společnost Ridera dlouhodobě prodávala svým zákazníkům, upozornil státní podnik Diamo ve svém prohlášení. Ridera trvá na tom, že toxický odpad na haldu naváželo Diamo. Aktualizováno.

Jedovatý materiál na heřmanickou haldu navezlo Diamo

Společnost Ridera Bohemia získala videozáznam, který dokazuje, že skutečně probíhal návoz kontaminovaného materiálu na oddělovací vzdušnou stěnu na haldě Heřmanice v Ostravě. Materiál navážel státní podnik Diamo.

Umělou inteligenci za šéfa nechtějí

Nástup umělé inteligence vnímá většina lidí pozitivně: 48 % míní, že povede ke zjednodušení práce, 26 % vidí příležitost zvládnout víc práce, podle 22 % vzniknou nové profese, 16 % vnímá příležitost být lepší ve svém oboru a 9 % chápe AI jako šanci posunout se v kariéře. Jako bezpečnostní hrozbu AI označilo přes 35 % účastníků průzkumu.

Klesající ceny povolenek mohou snížit ceny energie

Klesající ceny emisních povolenek by mohly krátkodobě snížit cenu energie pro odběratele. V případě dlouhodobého stavu by však zároveň mohly omezit investice do modernizace energetiky, pokud se efektivita těchto investic bude měřit pouze výší sankčních daní.