VCHD Cargo jezdí na bezemisní palivo

Vyšší cena a spotřeba HVO představuje násobně levnější variantu, než by tomu bylo u kamionu na elektropohon, a zároveň přináší zásadní benefit ve formě nižších emisí.

Knihovny se otevřou digitálnímu vzdělávání

Národní knihovna ČR a Úřad práce ČR zahajují strategickou spolupráci, která výrazně podpoří digitální gramotnost obyvatel. Tu dnes postrádá 40 % Čechů. Program podpoří 5,5 mld. Kč z fondů EU.

Nikdo neví, co by se stalo, kdyby to Rusko zkusilo

Rusko téměř neustále vyhrožuje, co udělá, když západní státy nebo Ukrajina provede to či ono. A nepokrytě naznačuje i použití svých zbraní jaderných. Ostatní členové Rady bezpečnosti OSN zatím nezformulovali žádnou kloudnou odpověď, co se stane, když to Rusko udělá.

Obědy v Praze už nejsou nejdražší

Praha s průměrnou cenou oběda 198,20 Kč v květnu držela až pátou příčku. Předstihl ji dokonce i Ústecký kraj. Prvenství patří Středočeskému kraji s průměrnou cenou oběda 207,53 Kč.

Digitalizace a mizení, zkrátka NNMÚ

MPSV zavádí umělou inteligenci. Zároveň vypíná živé úřednictvo. Digitalizace státu je zatím hotova na 15 procent. Šéf digitalizace Bartoš podcenil jednak rezistenci úřadů vůči změnám, jednak zkostnatělost a další neduhy státní správy. Výsledkem je, že občan se do zámku nedostane.