Stát je brzdou českého budování státu

Trasa pražského metra D už měla dávno jezdit. Po 20 letech příprav stavba výrazně pokročila, když ÚOHS zrušil veřejnou zakázku na úsek Pankrác-Písnice. V legislativě chybí postup a odpovědnost státní správy za investiční přípravu.

Zaměstnance na dálku vyhledávají firmy z IT

Athény, Madrid a Minsk jsou tři evropské metropole, z nichž si české firmy nejčastěji najímají na dálku zaměstnance. Nejčastěji kvůli jejich kvalifikaci. o české zaměstnance pracující na dálku mají největší zájem v USA.

Stavebnictví: co veřejná zakázka, to problém

ÚOHS zrušil tendr na IT dodavatele Portálu stavebníka. Důvodem je nezákonnost zadávacích podmínek. Nedostatky v zadávání veřejných zakázek jsou ve stavebnictví spíše standardem než výjimkou, varuje komora stavebních inženýrů. 

Dálniční známky lze kupovat až do února za letošní ceny

Známky s roční platností od 1. března zdraží o 800 korun. Lze je nakoupit s platností odloženou až o 3 měsíce. U ročních známek s požadovaným počátkem platnosti během března, dubna a května příštího roku se proto vyplatí načasovat nákup na konec února 2024.

Orlen Unipetrol byl oceněn za odpovědnost

Perolejářská skupina Orlen Unipetrol obdržela od platformy pro odpovědné a udržitelné podnikání Byznys pro společnost ocenění Top odpovědná firma roku v kategorii velké firmy.

Češi v e-shopech utrácejí nejvíce v Evropě

Alespoň jednou měsíčně si zboží na e-shopu objednává 6 z 10 tuzemských zákazníků. Polovina využívá i zahraniční e-shopy, především kvůli nižším cenám. Více než pětina Čechů na e-shopech nechala přes 250 eur.