Česko je nejrychleji zadlužující se zemí Evropské unie

Česká republika byla loni nejrychleji se zadlužující zemí Evropské unie (EU) a schodek rozpočtu překonal do té doby nejhorší výsledek z roku 2020, konstatuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v dnes zveřejněném stanovisku k návrhu státního závěrečného účtu ČR za rok 2021.

Počet DDoS útoků na české firmy se v červenci zdvojnásobil

Počet DDoS útoků na české firmy v červenci rostl už druhý měsíc v řadě, oproti červnu se dokonce zdvojnásobil. Čísla počtu i objemu těchto útoků, při kterých dochází k napadení serverů provozujících služby či internetové stránky, se tak dostala zpět na dubnovou úroveň.

Německo už je možná v recesi

Ani spotřebitelé, ani podnikatelé v Německu nemají valnou důvěru v příští vývoj tamní ekonomiky. Existuje pravděpodobnost, že už v tomto čtvrtletí se hospodářství nejsilnější země EU dostává do mírné recese.

Lide, připrav se na nejhorší

Francouzský prezident Emanuel Macron obdařil svůj národ hluboce procítěným, černými předpověďmi protkaným projevem. Jelikož je prezidentem druhé nejsilnější a nejvlivnější země Evropské unie, obdařeni se mohou cítit také ostatní národy tohoto našeho spolku.

Stát zavede home-office povinně

"Sedm let nic nevyhazovat," zamumlala moje babička, a pečlivě do šanonu zaarchivovala dopis od národního výboru. Takhle už to ale nebude. Stát začne postupně všem občanům zřizovat datové schránky. Spolu se schránkou občan obbdrží také povinnost ji používat, a jenom ji, v kontaktu s veřejnou správou.

Co to zkusit z druhého konce?

Mimořádné zdaňování mimořádných zisků, o kterém uvažuje vláda, je velmi živé téma. Opaření má mnohá velmi rozumná pro- i proti. Obojí už bylo mnohokrát vysloveno a popsáno. Mezi těmi pro- ale trčí jedno velmi relevantní: tyto mimořádné zisky se tvoří většinou v podnicích, které si užívají částečný - místní, velikostní nebo sektorový - monopol.

Průmyslové ceny v SRN proti očekávání rostou

Oproti všem očekáváním německé průmyslové ceny nezpomalují, ale naopak v červenci zrychlily své tempo.  Meziročně šly nahoru o 37,2 %, zatímco trhy počítaly s poklesem tempa růstu na 32 procenta.