Vláda se nesnaží o udržitelnost veřejných financí

Vláda nepředpokládá přijetí zásadnějších změn vedoucích k návratu veřejných financí na udržitelnou úroveň. Národní rozpočtová rada to napsala ve svém pravidelném čtvrtletním stanovisku ke stavu veřejných financí. Vláda se podle ní opětovně nesnaží vytvořit si prostor pro reakci rozpočtové politiky na…

Investují staří i mladí odevšad

Data společnosti Fondee, jejíž služba umožňuje lidem investovat již od tisíce korun, poukazují na rostoucí trend soukromého investování. Třetina investorů je z Prahy, 10 % z Jihomoravského kraje, 8 % z Moravskoslezského. Investují lidé s příjmy již kolem 30 tisíc korun měsíčně.

Nezaměstnanost nepatrně stoupla, možná ohlašuje recesi

Nezaměstnanost v Česku v srpnu vzrostla na 3,4 % z červencových 3,3 procenta. Práci hledali 251 753 lidi. Zaměstnavatelé nabízeli více než 312 000 volných míst. Situace by se měla spíše mírně zhoršovat s tím, jak budou končit sezónní práce.

Zahraniční obchod je v mínusu stále hlouběji

Červencová bilance zahraničního obchodu skončila schodkem 22,8 miliard korun, meziročně o 12,4 mld. Kč hlubším. Může za to především dražší ropa a plyn. Naopak obchod s elektronikou přešel do aktiva.