V oblibě spoření se drží jen termínované vklady

Výsledky Barometru obliby spoření za třetí čtvrtletí letošního roku potvrdily trend z posledních měsíců: Češi citlivě vnímají, zda mají na investice a spoření. Pokles obliby postihl téměř všechny nástroje, které Barometr sleduje.

Život dětem se stala obětí podvodu, peníze vrátí

Obecně prospěšná společnost Život dětem upozorňuje, že při kontrole svých účtů našla platby, většinou 5800 Kč nebo 6000 Kč, u kterých jsou poznámky investice, Wisse Bridge nebo akcie Agrofert. „Ihned jsme začali zjišťovat, proč nám tyto peníze přicházejí, a zjistili jsme, že se jedná…

Stavební produkce po 15 měsících klesla

Stavební produkce v červenci reálně meziročně klesla o 2,7 procenta. Meziměsíčně byla nižší o 2,9 procenta. Stavební úřady vydaly meziročně o 9,2 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení klesla o 61 procento.

Průmysl v červenci výrazně zpomalil

Průmyslová produkce v červenci meziročně reálně vzrostla o 0,8 procenta. Meziměsíčně byla nižší o 0,3 procenta. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 2,2 %,oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Evropské řešení: Německo má elektřiny dost

Zatímco český premiér se svým ministrem průmyslu a obchodu vyzývají k urychlené konferenci a celoevropskému řešení blížící se energetické krize, ministr Habeck posiluje své mocenské postavení ve straně Zelených a její postavení ve vládní koalici SRN.

Reálné mzdy klesly skoro o desetinu

Průměrná hrubá měsíční nominální mzda v národním hospodářství ve 2. čtvrtletí tohoto roku činila 40 086 Kč, což je o 1 696 Kč více než ve stejném období roku 2021. Reálně ale klesla o 9,8 procenta.

Ruský HDP klesá čtvrtý měsíc v řadě

Hrubý domácí produkt (HDP) Ruské federace v červenci klesl o 4,3 % ve srovnání se stejným měsícem loni. Ruská ekonomika tak klesá čtvrtý měsíc v řadě. V důsledku války a inflace občanům klesají reálné mzdy.

Investice do komerčních nemovitostí v regionu CEE rostou

Většina ekonomik střední a východní Evropy (CEE) zaznamenala po pandemii COVID-19 rychlejší oživení poptávky po komerčních nemovitostech než západní země EU. Zvlášť dobrých výsledků dosáhly Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Pobaltí.

Česko je nejrychleji zadlužující se zemí Evropské unie

Česká republika byla loni nejrychleji se zadlužující zemí Evropské unie (EU) a schodek rozpočtu překonal do té doby nejhorší výsledek z roku 2020, konstatuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v dnes zveřejněném stanovisku k návrhu státního závěrečného účtu ČR za rok 2021.