Ceny paliv klesají, je čas nakupovat

Nákupem celoroční zásoby propanu v období od května do srpna se dá ušetřit asi 12 procent. Palivové dřevo ve srovnání s podzimem je nyní levnější přibližně o čtvrtinu.

Daň z odebrané hodnoty

Státní díl daně z nemovitosti není jedinou novou daní, která se na vlastníky valí. Ještě je čekají velké investice, které když neuskuteční, jejich nemovitost ztratí hodnotu.

Lepší bezpečnost telefonů slibuje novela zákona

Novela zákona o elektronických komunikacích přísní povinnosti mobilních operátorů týkající se bezpečnosti sítí. Přísnější budou opatření proti rozesílání nevyžádané elektronické pošty, takzvaného spamu.

Důvěra v českou ekonomiku nepřekvapivě klesla

Indikátor důvěry podnikatelů poklesl o 2,8 bodu na hodnotu 95,2 a indikátor důvěry spotřebitelů se snížil o 4,4 bodu na hodnotu 88,5. Při ukončení recese a plné zaměstnanosti tohle čekal málokdo.

V Praze přibude letos nejvíce kanceláří

V Praze se v letošním roce dostaví 130 000 m2 kanceláří. Výstavba nových kancelářských prostor a jejich rekonstrukce jsou ovlivněny především rostoucími cenami stavebních materiálů a jejich dostupností.

Malé firmy věří v růst, ale nejsou lidi

Rodinným společnostem při získávání zaměstnanců konkurují velké korporace, které jsou podporovány státem v přijímání lidí. Ale firmy očekávají zlepšení své ekonomické situace.

O hospodách, které nekrachují

Hospod prý valem ubývá, hlavně na venkově. A bude prý ubývat ještě větším valem po zvýšení daně z přidané hodnoty (DPH) na pivo. To ale spíše než na sazbě DPH závisí na tom, na čem závisí hospoda.