Příteli vyhrál jsi, okradu tě

Pokud vám od někoho z vašich kontaktů na Facebooku nebo Messengeru dorazí informace o tom, že jste se stali vítězi soutěže, kterou jste pravděpodobně ani nehráli, je to nejspíše podvod.

Trhu průmyslových prostor diktují nájemci

Trhu s průmyslovými prostory v ČR nyní ostře konkuruje Polsko, Maďarsko a Rumunsko. Rizika ale jsou patrná v celé Evropě, která je pro investory a nájemce drahá a se stárnoucí populací.

DDoS útoky na české firmy rostou druhý měsíc 

Oproti předcházejícímu měsíci se v březnu počet útoků zvýšil dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku šestinásobně. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska, následují USA.

Evropská unie přispěje 5,5 miliardami korun na přeškolení

V České republice vznikne do roku 2030 na 520 tisíc nových pracovních pozic a naopak 330 tisíc může zaniknout. V současnosti je u nás 1 milion tzv. digitálně vyloučených občanů, 700 tisíc je digitálně ohrožených a 40 % populace nemá dostatečné digitální dovednosti.

Do Thyssenkrupp zamířil Daniel Křetínský

Společnost Thyssenkrupp oznámila, že je připravena prodat 20% podíl české společnosti EPCG Daniela Křetínského. Firmy také jednají o akvizici dalších 30 procent a usilují o vytvoření společného podniku, ve kterém by každá ze stran měla poloviční podíl.

Dvacet let v Evropské unii: lépe už bylo

Vstup do EU přinesl především to, co jsme si od toho slibovali: volný pohyb zboží, osob a kapitálu. Mezi lety 2004 a 2006 byla zahraniční poptávka po českém zboží hlavním motorem růstu hrubého domácího produktu (HDP), jenž vrcholil v roce 2006 přírůstkem o více než 6 procent. Nikdy poté už nebyl vyšší.

Změna dodavatele energie: pozor na plné moci

Podepište nám plnou moc, a o nic se nemusíte starat. Podobným způsobem aktéři trhu typicky přesvědčí spotřebitele, aby změnil dodavatele elektřiny nebo plynu. Pak se nestačí divit.