Nejlépe se daří těm, kdo rozhodují

Mzdy rostly relativně pomalu. Stát svou sociální úlohu plní vcelku dobře a nejlépe se o sebe starají lidé v rozhodovacích pozicích. Pokusili jsme se odhrnout pěnu dní a na vývoj mezd se podívat trochu do minulosti.

ČEZ si půjčuje 19,2 miliardy korun na sítě

Půjčka od EIB v rekordní výši 790 mil. eur pomůže české energetické společnosti ČEZ modernizovat a rozšířit vnitrostátní elektrickou distribuční síť. ČEZ jen letos obdržel 80 000 žádostí o připojení obnovitelných zdrojů.

Nejvíce pracovních příležitostí nabízí Praha

Každý uchazeč o práci se v listopadu dostal do kontaktu s více firmami než loni touto dobou. Z celkového počtu tvořily 88,4 % v listopadu nabídky na hlavní pracovní poměr a 11,6 % na brigády, to bylo méně než loni.

V Chorvatsku se od ledna bude platit eurem

Na začátku příštího roku se Chorvatsko přidá k Evropské měnové unii (EMU) a stane se tak jejím dvacátým členem. Oběma měnami, eurem i kunou, bude možné v Chorvatsku platit do půlnoci 14. ledna. 

Zvyšování daní se obává přes 80 procent Čechů

Osm z 10 dotázaných Čechů se obává zvyšování daní, polovina z toho vyjadřuje vážné obavy. Jen o něco méně lidí se obává, že stát bude škrtat v sociálních výdajích, například v sociálních dávkách.