Sev.en Industry Supply dodává elektřinu železnici a na Hrad

Sev.en Industry Supply ve veřejné zakázce získal kontrakt na dodávku 4,4 GWh elektřiny pro Správu Pražského hradu. Krátce předtím byl v aukci na komoditní burze PXE Správou železnic vybrán pro zajištění trakční energie na rok 2024 v objemu přes 1,3 TWh.

Německo směřuje do recese

Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v květnu třetí měsíc za sebou klesla. Index důvěry institutu ZEW se meziměsíčně snížil o 14,8 bodu na minus 10,7 bodu. Poprvé od prosince se vrátil do záporného pásma.

Průmyslová výroba v EU klesla o 3,6 procenta

Průmyslová výroba v Evropské unii v březnu podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozímu měsíci o 3,6 procenta. V České republice výroba naopak o 1,7 procenta vzrostla, a zrychlila tak z únorového tempa 0,4 procenta.

Lidé šetří na kvalitě jídla

Inflace výrazně změnila stravovací návyky. Zdravé stravování se lidem v posledním roce výrazně prodražilo, často tak byli nuceni přistupovat ke kompromisům.

Vláda představila úsporný balíček

Vláda oznámila úsporný balíček. Podle něj se příští rok sníží deficit o 94,1 miliardy korun. Do dvou let by výdaje státu klesly celkem o 78,3 mld. Kč, zároveň příjmy by měly stoupnout o 69,2 miliardy korun. Za dva roky by se tak státní rozpočet měl vyspravit o 147,5 miliardy korun.