Nepěkné výhledy

Agentura Moody´s zhoršila rating České republiky v kategorii "výhled". A než by naši politici něco s těmi výhledy podnikli, nebo alespoň naznačili, že podniknout hodlají, pohádali se o to, kdo co v minulosti zvoral, čímž ten horší rating způsobil.

Na Ukrajině vypukla jaderná válka

Ruští vojáci podminovali elektrické bloky Záporožské jaderné elektrárny. Sdělil to velitel ruské posádky Valerij Vasiljev, jehož citovala ukrajinská jaderná společnost Enerhoatom.

Stavebnictví stagnuje, bytů bude méně

Stavební produkce v červnu reálně meziročně vzrostla o 0,8 %, proti květnu klesla o 0,7 procenta. Stavební úřady vydaly meziročně o 10 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 14 procent.

Průmysl dál roste, ale pomaleji

Průmyslová produkce v červnu meziročně reálně vzrostla o 1,7 procenta. Meziměsíčně byla vyšší o 0,5 procenta. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 15,5 procenta.

Češi přestávají utrácet

Maloobchodní tržby v červnu pokračovaly v meziročním poklesu, snížily se o 6 procent. V květnu to bylo podle revidovaných údajů o 6,6 procenta.

Budoucnost mají akumulátory a internet věcí

Mezi ekologickými trendy vyniká jeden, který si pomalu ale jistě získává oblibu velké části veřejnosti. Akumulátorový pohon se totiž stále více prosazuje nejen v dopravě či developmentu, ale také mezi stroji k úpravě zahrad, k opravám v domácnosti i úklidu.