A vládním zmocněncem je… Zahradník!

"Náš ministr Martin Dvořák jmenoval zmocněnce pro vstup do ERM II a přijetí eura. Bude jím ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády Petr Zahradník," oznámili Starostové předsedovi vlády a ostatním koaličním partnerům na sociální síti X.

Společnost Dyson představila inovativní žehličku Dyson Airstrait™

Praha 5. února 2024 (PROTEXT) – Narovnávání suchých i mokrých vlasů pouze za pomoci vzduchu. Bez horkých destiček, bez tepelného poškození[1] Společnost Dyson přichází s revolučním způsobem, jak narovnat různé typy vlasů za mokra, aniž by byly použity horké destičky jako u klasických žehliček,…

Zaručeně terpentýnuprosté

Když je něčeho příliš, je to drahé. Takže když se to vynechá, hodně se na tom ušetří. Vzdejte se svých drobných životních radostí, odměnou vám bude lepší zdraví, větší, či dokonce totální bezpečnost a pomůžete tím všem.

Největší česká baterie zahájila ostrý provoz ve Vítkovicích

Celkové náklady na bateriové centrum přesáhly 100 milionů korun. Výstavba zabrala necelý rok. Baterie zajišťuje především tzv. primární regulaci frekvence, při výkyvech frekvence se tak postará o to, aby tento důležitý kvalitativní parametr dodávky energie byl u všech spotřebitelů stejný.

Sodexo Benefity jsou nyní Pluxee

Sodexo Benefits and Rewards Services se ve všech zemích, kde působí, včetně ČR, přejmenovává na Pluxee. První obchodní den s jejími akciemi na pařížké burze Euronext byl velmi úspěšný.

Tlačí Francouzi na Fialovu vládu?

Francouzská vláda, jež o zakázku na nové jaderné elektrárny v ČR silně stojí, má zásadní vliv v Bruselu, kde Evropská komise musí projekt výstavby jaderných bloků schválit z hlediska oprávněnosti státní podpory. Francie samozřejmě vyvine v Bruselu větší tlak, pokud bude ve hře výstavba hned čtyř bloků, než pokud by šlo o jeden.

Udržitelnost jako předpoklad úspěchu

V případě mnoha firem je v rámci adaptace na směrnici CSRD, která zavádí povinnost vykazovat ESG, nezbytná zásadní změna byznys modelů i celého tržního rámce. Může se tak stát, že některé sektory úplně zaniknou.

Energetická soběstačnost bude jen příjemným bonusem

Všechna čest, že se nynější vláda pokouší oživit jadernou energetiku, a dejme bodík i opozici, která rozšíření tendru z jednoho na 4 bloky podpořila. Ale jestli to takhle půjde dál, budeme jen s napětím sledovat, zda se podaří Polsku včas postavit alespoň dva ze 6 plánovaných bloků a Slovensku dokončit čtvrtý blok Mochovců. Abychom měli elektřinu odkud dovážet.