Mimořádná daň u bank má být 60 % čistého zisku po tři roky

Daň z mimořádných zisků bank, kterou navrhne ministerstvo financí, má činit 60 procent z jejich čistého zisku po dobu tří let. Ministerstvo očekává, že takto vybere 25 miliard korun každý rok. Daň se bude týkat šesti největších bank. Podle informací ČTK by mělo jít o Českou spořitelnu, Komerční banku, ČSOB, UniCredit Bank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank.

Rozděl a panuj! Ale kdo to udělal?

Soudě podle médií a sociálních sítí u nás existují jen dvě skupiny obyvatel. Jedna podporuje vládu, Ukrajinu, Green Deal, 300 miliardový deficit a vše, co patří ke stávajícímu establishmentu. Druhá fandí Rusku, chce peníze od státu a za levné energie by obětovala cokoliv cizího. Kdo to rozdělení nakreslil?

Kráčí Bank of England ve stopách ECB? Zatím snad ne

Ta zpráva proběhla médii jen jako okrajová. Přitom Bank of England začala dělat něco podobného, čím Evropská centrální banka dokázala brutálně roztočit inflační spirálu – vykupovat státní dluhopisy. Doufejme, že se ukáže prozíravější a použije tento nástroj ku prospěchu Británie jen jako krátkodobý.

Tak ten Lennon volí EU

Snad jedinou pozitivní reakci nenajdete pod články o nové podobě Lennonovy zdi v Praze. Ačkoliv je běžné, že mezi diskutujícími vždy převládá nesouhlas, tentokrát se není čemu divit. Symbolem Evropské unie zeď ztratila svůj charakter.