Česká republika leží v srdci Evropy

Foto: Pixabay Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nullam rhoncus aliquam metus. Vestibulum erat nulla, ullamcorper nec, rutrum non, nonummy ac, erat. Etiam bibendum elit eget erat. Nunc dapibus tortor vel mi dapibus sollicitudin. Morbi scelerisque luctus velit.

Neválčete! Dohodněte se! Dík, a věděli byste jak?

Kdybychom byly tištěným médiem, dalo by se říct, že ani pořádně nezaschla tiskařská čerň na posledním komentáři k válce na Ukrajině, a už se naplňuje úvaha, že západ by mohl začít s podporou couvat. Má to svoji logiku, ale některé tóny v těch úvahách zní hodně falešně.

Špatný zprávy každej den

To není chyba v titulku, to jsme si půjčili nejčastější český překlad skladby od Franka Zappy. Docela se hodí na současnost. Naposledy nás Evropská komise hodila na ekonomický chvost unie. Je to tak zlé?

Jak teda máme měřit tu inflaci?

Inflace zrychlila. Ne, zpomalila. ČNB má šlápnout na brzdu, tvrdí MMF a další. Kdepak, vždyť už to zpomaluje. Tak proč najednou stojí okurka nebo zelí z týdne na týden o třetinu víc? A jízdenka za dva roky zdražila třeba i na víc než dvojnásobek?