V Belgii se stávkuje, odbory požadují zvýšení platů

V Belgii se dnes koná jednodenní generální stávka, kterou vyhlásily velké odborové organizace s cílem dosáhnout zvýšení platů zaměstnanců. Chtějí, aby se tak vyrovnaly dopady inflace a strmě rostoucích životních nákladů. Ochromena bude veřejná doprava včetně letecké, chod škol a někde i provoz zdravotnických zařízení.

Slovensko bude možná dotovat tu hospodu, tu kadeřníka…

Slovensko možná ve snaze zamezit daňovým únikům z restaurací apod. opráší něco jako účtenkovku. Lidem, kteří budou hlásit své útraty přes aplikaci, hodlá proplácet část útraty. Aby toho nebylo málo, prý bude v průběhu roku měnit, jakého typu provozoven se bude "dotace" týkat.

Hrozí rozpad EU? A válka na východě Asie?

Když jsme na začátku roku zařadili mezi pět kyselých jablek, do nichž letos kousneme, také geopolitiku, netušili jsme, jak to bude vážné. Teď stojí svět minimálně před třemi otázkami: co bude dál s Ruskem a Ukrajinou, nezaútočí Čína na Tchajwan a co bude dál s Evropskou unií?

Dobrá špatná zpráva: daně se zvyšovat nebudou

Smíšené pocity může mít člověk v řadě situací. Zrovna teď třeba u tvrzení premiéra Petra Fialy že daně, zvláště pak pro fyzické osoby se zvyšovat opravdu nebudou. Jako tu osobu mě to uklidňuje. Z hlediska ekonomiky jsou ale daně něčím, co teď nemá dobré řešení.