Politicky ti to myslí a odborně se s tím musíš vyrovnat

Když se Američanům podařilo dostat do vězení mafiánského bosse Lucky Luciana, údajně mu naměřili podprůměrnou inteligenci. Jak mohl takový člověk řídit největší mafii? Asi tak, jako může německé ministerstvo hospodářství řídit člověk, který nechápe, že firma bez tržeb nemůže prosperovat.

Plný Václavák, ale premiér je v klidu

Pokud se někde sejde 70 tisíc lidí, měla by to vláda brát vážně. Ptát se proč a co to znamená. Reakce premiéra Petra Fialy, že jde o důsledek ruské propagandy, připomíná pověstný kůl v plotě Milouše Jakeše.

Nač umět číst? Mobil zvládnete i bez toho

Podnikatel v Pobřeží slonoviny vymyslel chytrý telefon, který se jako první celý vyrábí v této západoafrické zemi. Telefon se zaměřuje na uživatele, kteří neumějí číst a psát, dovede přijímat hlasové příkazy i v několika místních jazycích. Informovala o tom agentura Reuters.

O čem svědčí nízká podpora vlády?

O víkendu jsem vyrazil na vesnickou zábavu. A nestačil se divit. „My tady nemáme co jíst, a ten zbytek ještě vyvezeme na Ukrajinu,“ prohlásila čerstvá penzistka. Bohužel za souhlasného přikyvování svého okolí. Asi jim chybí nějaký český Orbán.