Nač umět číst? Mobil zvládnete i bez toho

Podnikatel v Pobřeží slonoviny vymyslel chytrý telefon, který se jako první celý vyrábí v této západoafrické zemi. Telefon se zaměřuje na uživatele, kteří neumějí číst a psát, dovede přijímat hlasové příkazy i v několika místních jazycích. Informovala o tom agentura Reuters.

O čem svědčí nízká podpora vlády?

O víkendu jsem vyrazil na vesnickou zábavu. A nestačil se divit. „My tady nemáme co jíst, a ten zbytek ještě vyvezeme na Ukrajinu,“ prohlásila čerstvá penzistka. Bohužel za souhlasného přikyvování svého okolí. Asi jim chybí nějaký český Orbán.

Nepracujte a netopte. Tolik dobra neuneseme

Za návrhem, aby rodiče dětí do osmi let měli dovolenou navíc, je na rozdíl od jiných výmyslů z Bruselu či Štrasburku smysluplná myšlenka. Ovšem tak jako u většiny ostatních jde ve výsledku zase o nepromyšlený výstřel.

Plátců DPH v Česku přibývá nejrychleji za posledních pět let

Počet plátců daně z přidané hodnoty v ČR přibývá nejrychleji za poslední roky. Pokud se někdo stane plátcem DPH, zdraží se všechny jeho výrobky a služby pro neplátce. V době vysoké inflace se limit pro povinné přihlášení k dani přitom posune až v roce 2023. Asi to má čas.

Na levné peníze se zatím netěšme

Jestli se někdo raduje, že vysoké úroky skončily a záhy přijde ráj levných půjček a hypoték, asi je to hodně předčasné. Rozhodnutí bankovní rady nezvedat úrokové sazby je jistě zlomové. Ale to neznamená, že teď peníze zlevní, ba dokonce ani, že už znovu nezdraží.