ECB zvažuje další cíl. Zohlední uhlík při nákupu dluhopisů?
Zohlednit téma klimatických změn by mohla Evropská centrální banka (ECB) třeba i při nákupu dluhopisů. Vyplynulo to ze slov členky výkonné rady ECB Isabel Schnabelové.
Zohlednit téma klimatických změn by mohla Evropská centrální banka (ECB) třeba i při nákupu dluhopisů. Vyplynulo to ze slov členky výkonné rady ECB Isabel Schnabelové.
Až čeští fotbalisté vyběhnou k poslednímu zápasu na Euro 2021, budou mít za sebou trojí cestu z Prahy na ostrovy a dvojí zpět. Z donucení! V byznysu bychom to vnímali jako nerovná pravidla.
Kdo četl román 1984, ví, co je doublethink – schopnost uvěřit dvěma zcela protichůdným informacím. Byť to vypadá jako pitomost, dnes to zvládáme levou zadní. A směřujeme dál
Aktivistky z Kolektivu Pod zem ve čtvrtek 10. června obsadily těžební stroje v dolech Bílina a Nástup-Tušimice. Požadovaly rychlé a spravedlivé ukončení těžby a spalování uhlí. Z jednoho stroje je ještě téhož dne večer vyhnala bouřka, druhý opustily v pátek časně ráno. Policie aktivistky zadržela. Ne, není to…
Pády kryptoměn možná vyléčí investory z iluze bezkonfliktních obřích zisků. Zároveň ale i otvírají otázku, zda má smysl investovat do něčeho, co nemá ekonomický fundament. Ale co ho vlastně má?
Evropská komise připravuje další nařízení, které má jejím občanům zjednodušit život. Je to značení potravin podle jejich výživové hodnoty, tzv. nutri-score. Na obalech potravin by se tiskl semafor, který by signalizoval zdravost zakoupené lahůdky. Od zelené, zcela nezávadné, přes oranžovou po červenou,…
Rozhořčeným zvoláním na adresu sdílené ekonomiky otevřel Andrej Babiš téma, které dosud nikoho moc nezajímalo. Ale brzy může představovat dělící linku mezi evropskými politiky.
Analyzovat dění v globální ekonomice a odhadovat reakci centrálních bank na inflační tlaky je jako střílet na pohybující se terče. Dobře to ilustruje i aktuální analýza zveřejněná na stránkách ČNB.
„Když člověk něco opravdu chce, dokáže to.“ Tuhle jednoduchou poučku opakují úspěšní lidé, psychologové a ledaskdo. Protože ono na ní něco je. Chceme v Praze novou, moderní koncertní síň? Snad ano. Shodují se na tom hudbymilovní Pražané i mnozí další, umělci, urbanisti, architekti…
Předseda španělské vlády, socialista Pedro Sánchez, představil plán socializace země. Cílovým rokem je 2050. Jeho podstatou je společenské vlastnictví, vysoké daně a „efektivnější, digitální, zelený a spravedlivější“ stát.
Evropská komise představila návrh nové povinnosti pro občany EU, která jim má usnadnit život. Digitální peněženku. On to ale bude v podstatě digitální občanský průkaz. To, že se věc nazývá jinak, než jak funguje a proč byla zavedena, není v EU nic neobvyklého.
Inflace je snad nejskloňovanějším tématem v ekonomice. Je otázkou času, kdy někteří chytráci zaútočí na centrální bankéře. Jenže ono jim tentokrát fakt není co závidět.