Komentáře

Patříme do Evropy? Ano, ale…

Bez velkého zájmu prošlo tento týden jedno významné výročí. Před 20 lety, 13. prosince 2002 schválila Evropská rada vstup České republiky a dalších devíti zemí do Evropské unie. Radost z toho byla veliká, jako celá Afrika.

Nejlépe se daří těm, kdo rozhodují

Mzdy rostly relativně pomalu. Stát svou sociální úlohu plní vcelku dobře a nejlépe se o sebe starají lidé v rozhodovacích pozicích. Pokusili jsme se odhrnout pěnu dní a na vývoj mezd se podívat trochu do minulosti.

Německé plány s elektromobilitou jsou iluzí

Do roku 2030 by mělo po Německu jezdit 15 milionů čistě elektrických aut. To by ale každé další prodané odteď muselo být elektrické. Při klesajících dotacích, rostoucí ceně elektřiny a produkčních možnostech výrobců je to čirá ekologická fikce.

Každý rozumí sportu, kultuře a měnové politice

Je neuvěřitelné, kolik „expertů“ se najednou sesypalo na centrální banku. Včetně prezidentské kandidátky, která by nejraději, aby jmenování příštího guvernéra prezidentem vyžadovalo kontrasignaci premiérem. Je to jak když 10 milionů fotbalových expertů ví, jak měla vypadat reprezentační sestava.

Když chcete někoho zničit, povolejte vědce

Američtí vědci tvrdí, že nikdy předtím, než Musk převzal Twitter, nezaznamenali tak prudký nárůst nenávistných projevů v tak krátkém období na jedné z nejvíce používaných sociálních sítí. Zároveň říkají, že nárůst začal ještě předtím, než Musk uvolnil pravidla pro obsah. Věřte vědcům!

Poučení, varování, nebo krizová komunikace?

Moderní zloději se nejmenují Butch Cassidy a Sundance Kid a nepřijedou na koních s kolty proklatě nízko. Peníze si z banky vytáhnou ven jako jedničky a nuly. Šerifové je stíhat neumějí a banky přece za nic nemohou.