Komentáře

Lide, připrav se na nejhorší

Francouzský prezident Emanuel Macron obdařil svůj národ hluboce procítěným, černými předpověďmi protkaným projevem. Jelikož je prezidentem druhé nejsilnější a nejvlivnější země Evropské unie, obdařeni se mohou cítit také ostatní národy tohoto našeho spolku.

Stát zavede home-office povinně

"Sedm let nic nevyhazovat," zamumlala moje babička, a pečlivě do šanonu zaarchivovala dopis od národního výboru. Takhle už to ale nebude. Stát začne postupně všem občanům zřizovat datové schránky. Spolu se schránkou občan obbdrží také povinnost ji používat, a jenom ji, v kontaktu s veřejnou správou.

O čem svědčí nízká podpora vlády?

O víkendu jsem vyrazil na vesnickou zábavu. A nestačil se divit. „My tady nemáme co jíst, a ten zbytek ještě vyvezeme na Ukrajinu,“ prohlásila čerstvá penzistka. Bohužel za souhlasného přikyvování svého okolí. Asi jim chybí nějaký český Orbán.

Co to zkusit z druhého konce?

Mimořádné zdaňování mimořádných zisků, o kterém uvažuje vláda, je velmi živé téma. Opaření má mnohá velmi rozumná pro- i proti. Obojí už bylo mnohokrát vysloveno a popsáno. Mezi těmi pro- ale trčí jedno velmi relevantní: tyto mimořádné zisky se tvoří většinou v podnicích, které si užívají částečný - místní, velikostní nebo sektorový - monopol.

Nepracujte a netopte. Tolik dobra neuneseme

Za návrhem, aby rodiče dětí do osmi let měli dovolenou navíc, je na rozdíl od jiných výmyslů z Bruselu či Štrasburku smysluplná myšlenka. Ovšem tak jako u většiny ostatních jde ve výsledku zase o nepromyšlený výstřel.

Nepěkné výhledy

Agentura Moody´s zhoršila rating České republiky v kategorii "výhled". A než by naši politici něco s těmi výhledy podnikli, nebo alespoň naznačili, že podniknout hodlají, pohádali se o to, kdo co v minulosti zvoral, čímž ten horší rating způsobil.