Bude válka? Snad ne. Ale co s tou globalizací?
Znovu se mluví o válce a znovu v souvislosti s Čínou. Prý pohrozila Austrálii jaderným útokem. Podle všeho to není tak horké. Ale potvrzuje se, že doba klidu a smíru mezi velmocemi skončila.
Znovu se mluví o válce a znovu v souvislosti s Čínou. Prý pohrozila Austrálii jaderným útokem. Podle všeho to není tak horké. Ale potvrzuje se, že doba klidu a smíru mezi velmocemi skončila.
Chcete-li řídit výrobu, musíte regulovat spotřebu. Když chcete regulovat spotřebu, musíte kontrolovat myšlení. Tato známá triáda je nyní v procesu. Napsal jsem minulý týden dva komentáře o omezování výroby a omezování spotřeby, odkazy jsou níže. Jeden z podstatných důsledků, ten třetí, jsem si ovšem…
V první polovině letošního roku se v Německu vyrobilo 56 % elektřiny z konvenčních zdrojů, 44 % z obnovitelných. Ještě loni za stejné období roku tomu bylo naopak: 48 % ku 52 procentům. Co způsobilo změnu poměru? Inu: počasí. Němečtí statistici upřesnili: nedostatek větru v prvních třech měsících…
Jako vždy před volbami se objeví téma: zastavte komunisty. Nic proti, pokud někdo vidí pětiprocentní stranu jako největší nebezpečí dneška. Jen to heslo: Už nikdy fronty na banány. Fakt to bylo o tom?
Byl jsem v pondělí na nevšedním koncertu v galerii Dox v Praze-Holešovicích. Hrálo duo Josef Špaček – housle, Tomáš Jamník – violoncello. Takové duo není k vidění jen tak leckdy. Podobně jako skladby, které se pro takové obsazení dají na živo slyšet opravdu zřídka.
Lidé nad 50 let mají problém sehnat práci. Napsaly to Novinky.cz a na svém Twitteru to akcentoval odborářský boss Josef Středula. Pár dnů před tím ale zveřejnil i graf, ze kterého vyplývá, že také mladí na tom nejsou nejlépe. Existuje vůbec řešení?
Ministryně financí Alena Schillerová před krátkým časem popisovala, jak bude v příštích letech konsolidovat státní rozpočet. Mezi úspory zahrnula i zvyšování daní („…úprava spotřebních daní, revize zdanění globálních firem a pokračování redukce daňových výjimek“). Bude tedy nanejvýše prozíravé sledovat, čemu se mezi politiky…
Nebudu psát o inflaci, nebudu psát o inflaci… už jsme se o ní napsali dost. Jenže, když ona fakt končí legrace. Teď už nejde jen o číslo, které ovlivní třeba nastavení úrokových sazeb. Začíná jít o politiku, ale bohužel také o skutečnou drahotu.
Normy, předpisy, závazky, zákazy a doporučení dovedly automobilky, ty největší i ty malé, butikové, k tomu, že navzdory přání svých zákazníků ukončují vývoj a výrobu aut se spalovacími motory a přecházejí na elektromobily. No, jejich chyba, neměly to dělat. Letošní autosalon, přemístěný z Frankfurtu nad Mohanem…
Sedláci z Českého ráje, lesník ze Strakonicka, muž z Prahy trpící enviromentální úzkostí. Tak jsou označeni žalobci ve zveřejněném znění správní žaloby letos podané proti české vládě a několika ministerstvům, v níž se žalobci domáhají určení, že žalované orgány nepřijaly dostatečná opatření ke snižování emisí…
Tohle nulté výročí si zaslouží komentář. Či spíše osobní poznámku. Autosalon v Mnichově počká, tam se nic zvláštního neděje. Řeknete si asi, co je to za podivnou apollinairovskou asociaci? Ale je to prosté. Vlastní životopis Jean-Paula Belmonda Mých tisíc životů začíná…
Státní rozpočet na příští rok má i po úpravách obsahovat schodek 390 miliard korun. Může to pomoct ekonomice, která sice roste, ale bojuje s řadou problémů? Spíš naopak.