Komentáře

Kolik máme vlád?

V Poslanecké sněmovně se včera konalo velmi zvláštní jednání. Strany vládní koalice se při něm přely s vládou o společně předložený vládní návrh zákona.

Jak kauzu Ayahuasca vysvětlit dětem?

Existuje jen málo tak kontroverzních témat jako jsou drogy. Proto se u nich málokdy vidí tak jednoznačná shoda odborníků, jako v kauze Ayahuasca. Rozsudek osmi let nepodmíněně komentují adiktologové, lékaři, sociální pracovníci, epidemiologové, farmakologové a další takřka stejnými slovy: nepochopitelné, absurdní, šílené.

Hrozí rozpad EU? A válka na východě Asie?

Když jsme na začátku roku zařadili mezi pět kyselých jablek, do nichž letos kousneme, také geopolitiku, netušili jsme, jak to bude vážné. Teď stojí svět minimálně před třemi otázkami: co bude dál s Ruskem a Ukrajinou, nezaútočí Čína na Tchajwan a co bude dál s Evropskou unií?

Bydlení v Praze jen pro pěší

Pražský magistrát chce snížit povinný počet parkovacích míst, která stavebníci musejí budovat u nových domů. Ve velké části centra města by podle návrhu bylo možné stavět bytové domy bez parkovacích míst. Mají představu, co to způsobí?

Dobrá špatná zpráva: daně se zvyšovat nebudou

Smíšené pocity může mít člověk v řadě situací. Zrovna teď třeba u tvrzení premiéra Petra Fialy že daně, zvláště pak pro fyzické osoby se zvyšovat opravdu nebudou. Jako tu osobu mě to uklidňuje. Z hlediska ekonomiky jsou ale daně něčím, co teď nemá dobré řešení.