Komentáře

Evropská unie se dohodla… na zchudnutí Evropy

Emisní povolenky dosud prodražovaly zejména energii, hutní výrobu, stavební hmoty, hnojiva a další chemické produkty, nyní prodraží veškerou dopravu včetně osobní, ale také dovoz a vývoz zboží. Schválení parlamentem bude "jen formalita".

V(d)ěčné téma školného se opět vrací. Po kolikáte už?

Vysoké školství – stát ve státě, který by měl být garantem morálních hodnot, principů rovnosti a producentem elit (srovnání s Vatikánem se přímo nabízí). V poslední době však terciární vzdělávání nenastavuje pomyslné zrcadlo, ale spíše se samo stává odrazem vidění světa prizmatem politiky.

Patříme do Evropy? Ano, ale…

Bez velkého zájmu prošlo tento týden jedno významné výročí. Před 20 lety, 13. prosince 2002 schválila Evropská rada vstup České republiky a dalších devíti zemí do Evropské unie. Radost z toho byla veliká, jako celá Afrika.

Nejlépe se daří těm, kdo rozhodují

Mzdy rostly relativně pomalu. Stát svou sociální úlohu plní vcelku dobře a nejlépe se o sebe starají lidé v rozhodovacích pozicích. Pokusili jsme se odhrnout pěnu dní a na vývoj mezd se podívat trochu do minulosti.

Německé plány s elektromobilitou jsou iluzí

Do roku 2030 by mělo po Německu jezdit 15 milionů čistě elektrických aut. To by ale každé další prodané odteď muselo být elektrické. Při klesajících dotacích, rostoucí ceně elektřiny a produkčních možnostech výrobců je to čirá ekologická fikce.