Komentáře

Lide, připrav se na nejhorší

Francouzský prezident Emanuel Macron obdařil svůj národ hluboce procítěným, černými předpověďmi protkaným projevem. Jelikož je prezidentem druhé nejsilnější a nejvlivnější země Evropské unie, obdařeni se mohou cítit také ostatní národy tohoto našeho spolku.

Stát zavede home-office povinně

"Sedm let nic nevyhazovat," zamumlala moje babička, a pečlivě do šanonu zaarchivovala dopis od národního výboru. Takhle už to ale nebude. Stát začne postupně všem občanům zřizovat datové schránky. Spolu se schránkou občan obbdrží také povinnost ji používat, a jenom ji, v kontaktu s veřejnou správou.

O čem svědčí nízká podpora vlády?

O víkendu jsem vyrazil na vesnickou zábavu. A nestačil se divit. „My tady nemáme co jíst, a ten zbytek ještě vyvezeme na Ukrajinu,“ prohlásila čerstvá penzistka. Bohužel za souhlasného přikyvování svého okolí. Asi jim chybí nějaký český Orbán.

Co to zkusit z druhého konce?

Mimořádné zdaňování mimořádných zisků, o kterém uvažuje vláda, je velmi živé téma. Opaření má mnohá velmi rozumná pro- i proti. Obojí už bylo mnohokrát vysloveno a popsáno. Mezi těmi pro- ale trčí jedno velmi relevantní: tyto mimořádné zisky se tvoří většinou v podnicích, které si užívají částečný - místní, velikostní nebo sektorový - monopol.

Nepracujte a netopte. Tolik dobra neuneseme

Za návrhem, aby rodiče dětí do osmi let měli dovolenou navíc, je na rozdíl od jiných výmyslů z Bruselu či Štrasburku smysluplná myšlenka. Ovšem tak jako u většiny ostatních jde ve výsledku zase o nepromyšlený výstřel.

Nepěkné výhledy

Agentura Moody´s zhoršila rating České republiky v kategorii "výhled". A než by naši politici něco s těmi výhledy podnikli, nebo alespoň naznačili, že podniknout hodlají, pohádali se o to, kdo co v minulosti zvoral, čímž ten horší rating způsobil.

Na Ukrajině vypukla jaderná válka

Ruští vojáci podminovali elektrické bloky Záporožské jaderné elektrárny. Sdělil to velitel ruské posádky Valerij Vasiljev, jehož citovala ukrajinská jaderná společnost Enerhoatom.