Komentáře

Česko si nechá líbit všechno, i Green Deal

Vláda premiéra Tuska neinklinuje ve všem ke slepé poslušnosti k Bruselu. Stále například pokračuje ve snaze uchránit své uhelné doly, jak to nejdéle půjde. V Česku budeme pod tíhou Green Deal likvidovat uhlí bez adekvátní náhrady.

Hřib si přivlastňuje veřejný prostor

"Když něco rozdáváte zadarmo nebo skoro zadarmo, tak toho nikdy nebude dost. A to se týká i parkování v Praze," tvrdí náměstek primátora Zdeněk Hřib. A férovou cenu určí... úředník magistrátu!

Ministr Síkela se probírá z elektrického šoku

Ministr Josef Síkela má v plánu stvořit a prosadit zákon, který soukromým vlastníkům uhelných dolů a elektráren nařídí, jak a do kdy mají své podnikání v tomto oboru ukončit. Ti zatím ohlašují, že v provozu uhelnou energetiku neudrží ani do roku 2030.

Vítěz opět v roli oběti

Homosexualita je problém subtilní, vztahový a z definice intimní. Je žádoucí a potřebné jej chápat. Vzájemně. Abychom si jen neplivali do tváře.

Banky narovnávají lapsy penzijního systému

Investovat na penzi by se mělo začít co nejdříve. Kdo investuje déle, může se nadít spokojenějšího stáří. Jenže to si žádá také stabilní investiční prostředí. Zákon o DPS byl přijat v roce 2013, dnes máme jeho 16. verzi.

Akcie rostou, protože se změnila pravidla hry

Akciové trhy zaznamenaly výjimečný růst, nejsilnější za zhruba poslední 4 měsíce. Tvrdá ekonomická data nejsou důvodem, naopak. Trhy, zdá se, ztrácí svojí svobodu a jsou čím dál více ovlivňovány politikou centrálních bankéřů a vládních úředníků.