Většina Čechů očekává rychlejší růst cen než příjmů
V průzkumu 80,6 % dotázaných uvedlo, že považuje za pravděpodobné, že ceny porostou rychleji než příjmy lidí. V hodnocení loňského roku se 74,7 % lidí domnívá, že byl pro Českou republiku špatný.
V průzkumu 80,6 % dotázaných uvedlo, že považuje za pravděpodobné, že ceny porostou rychleji než příjmy lidí. V hodnocení loňského roku se 74,7 % lidí domnívá, že byl pro Českou republiku špatný.
Vláda se podle ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) nechystá omezit podporu takzvané zelené nafty, tedy nárok na vrácení části spotřební daně z minerálních olejů prokazatelně spotřebovaných pro zemědělskou prvovýrobu.
V Česku bude kvůli novým pravidlům o ochraně ovzduší nutné letos vyměnit až stovky tisíc kotlů. Zájem je zatím nízký, komplikovat vše zřejmě budou nedostatečné kapacity topenářů. Vyplývá to z informací Asociace podniků topenářské techniky (APTT).
Plán EU na postupné ukončení prodeje nových automobilů se spalovacím motorem do roku 2035 by se mohl odsunout. Řekl to finanční ředitel automobilky Porsche Lutz Meschke.
Tempo růstu americké ekonomiky v loňském čtvrtém čtvrtletí zpomalilo na 3,3 procenta ze 4,9 procenta ve třetím čtvrtletí. Co na to Fed?
Únava, rozhořčení, ale i rezignace. Tak dnes hodnotili cestující na hlavním nádraží v Berlíně už čtvrtou stávku strojvedoucích společnosti Deutsche Bahn (DB) za poslední měsíce.
Letadla Boeing 737 MAX 9, která kvůli incidentu ze začátku ledna nemohla létat, se brzy vrátí do provozu. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) stanovil podmínky kontroly, kterou musí 171 nyní odstavených strojů projít.
Kupujícími jsou podniky Auchan Retail a Groupement Les Mousquetaires. Převezmou od Casina celkem 288 obchodů. Restrukturalizaci zadluženého Casina vede konsorcium Daniela Křetínského.
Se spuštěním jaderné elektrárny Hinkley Point C počítá její stavitel, francouzská EDF, nejdříve v roce 2029 a náklady na výstavbu odhaduje na 31 až 34 miliardy liber.
Škoda Auto loni celosvětově vyrobila přes 888 000 vozů, zhruba o 108 000 aut víc než v předchozím roce. Víc než 781 000 vyrobených aut připadá na české závody automobilky v Mladé Boleslavi a Kvasinách.
Obchodní přebytek SR elektřinou loni dosáhl 3419 GWh. Pomohlo k tomu zprovoznění 3. bloku JE Mochovce a snížení spotřeby elektřiny na Slovensku.
Hodnota dovozu zařízení pro výrobu čipů do Číny se v loňském roce zvýšila o 14 % na téměř 40 miliard dolarů. Celkový dovoz do Číny přitom v loňském roce klesl o 5,5 procenta.