Říkal pan Povondra, že už jsou ve Vltavě

Rektor Dvořák zdůvodňuje Ševčíkovo odvolání vágním poukazováním na poškozování dobrého jména VŠE. Jestli "dobré jméno" školy závisí na tom, že v ní vyučují lidé, kteří jsou na veřejnosti vidět jen málo, nebo pokud možno vůbec, pak by se dalo takové vyjádření pochopit. Ševčík mezi takové nikdy nepatřil.

Komerční nemovitosti v Evropě brzy čeká oživení

Český logistický trh zůstává i nadále odolný a stabilní, což se projevuje v nízké neobsazenosti a ve výstavbě prostor vysoké kvality. Mírné přehřátí trhu způsobilo v některých lokalitách růst nájmů. Bytů v Česku bude i nadále nedostatek a budou drahé.

COP28 povolil jadernou energetiku

Dokonce i Evropská unie deklaruje, že každý členský stát si sám odpovídá za svůj energetický mix. Jenomže energetika je už dávno mezinárodní politika. Nepatrná zmínka o jaderných technologiích v závěrečném usnesení COP28 představuje důležité „diplomatické krytí“ pro naši národní, suverénní energetiku.