Byznys

Poptávka po kancelářích v Praze roste, ceny ne

Za první 3 měsíce roku 2023 byly dokončeny pouze dva kancelářské projekty. V aktivní výstavbě bylo zhruba 145 000 m2, letos však má být dokončeno přibližně jen 90 000 m2. Téměř polovina těchto ploch už má zajištěné nájemce.

Francie získala rekordní objem zahraničních investic

Do Francie by v několika příštích letech mělo přijít za 13 mld. EUR zahraničních investic, které vytvoří 8000 nových pracovních míst. To je výsledek mezinárodní konference investorů, kterou zorganizoval prezident Emmanuel Macron.

Banky stahují zisky před windfall tax

Šestice největších tuzemských bank snížila zisky o 800 milionů korun. Hlavním důvodem je meziroční pokles čistých úrokových výnosů, ale také zavedení daně z neočekávaných zisků.

ÚOHS přísně potrestal firmu FAST

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil společnosti FAST ČR, která se zabývá velkoobchodním i maloobchodním prodejem elektroniky, hodinek, zahradní techniky a dalšího vybavení, pokutou 30,23 milonu korun.

Sev.en Industry Supply dodává elektřinu železnici a na Hrad

Sev.en Industry Supply ve veřejné zakázce získal kontrakt na dodávku 4,4 GWh elektřiny pro Správu Pražského hradu. Krátce předtím byl v aukci na komoditní burze PXE Správou železnic vybrán pro zajištění trakční energie na rok 2024 v objemu přes 1,3 TWh.