Byznys

Piloti Lufthansy ohlásili na pátek stávku

Odborová organizace pilotů Vereinigung Cockpit v německé letecké společnosti Lufthansa vyzvala k celodenní stávce v pátek. Uvedla to agentura DPA. Podle prohlášení odborů byla jednání s vedením firmy o zvýšení mezd pilotů neúspěšná.

Investice do komerčních nemovitostí v regionu CEE rostou

Většina ekonomik střední a východní Evropy (CEE) zaznamenala po pandemii COVID-19 rychlejší oživení poptávky po komerčních nemovitostech než západní země EU. Zvlášť dobrých výsledků dosáhly Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Pobaltí.

Počet DDoS útoků na české firmy se v červenci zdvojnásobil

Počet DDoS útoků na české firmy v červenci rostl už druhý měsíc v řadě, oproti červnu se dokonce zdvojnásobil. Čísla počtu i objemu těchto útoků, při kterých dochází k napadení serverů provozujících služby či internetové stránky, se tak dostala zpět na dubnovou úroveň.

Nač umět číst? Mobil zvládnete i bez toho

Podnikatel v Pobřeží slonoviny vymyslel chytrý telefon, který se jako první celý vyrábí v této západoafrické zemi. Telefon se zaměřuje na uživatele, kteří neumějí číst a psát, dovede přijímat hlasové příkazy i v několika místních jazycích. Informovala o tom agentura Reuters.