Autor vystudoval FFUK a postgraduálně MBA studia ekonomiky a managementu. Dříve působil např. jako zahraniční zpravodaj, šéfredaktor a ředitel ČTK, tiskový mluvčí Škody Auto a MPO. Nyní pracuje jako konzultant mj. v autoprůmyslu a je mluvčím think tanku Realistická energetika a ekologie.

Bude Česko dovážet elektřinu z německého uhlí? 

České strategické dokumenty hazardují s energetickou bezpečností České republiky. Jestli ČEPS tvrdí, že si chybějící elektřinu, a to až ze čtvrtiny tuzemské spotřeby, dovezeme mj. z Německa, dosavadní vývoj ukazuje že nikoliv, Německo se ve vývozní stát nepromění.

Větrné elektrárny prodělávají a škodí

Větrné elektrárny jsou jen z 15 % výdělečné. To znamená, že jsou odsouzeny k dotacím po celou dobu jejich životností. Nedosti na tom, oslabení atlantického západního proudění po odvedení větru zhruba 10 000 větrných turbín západním a severozápadním směrem viditelně poškodilo lesní ekosystémy.

Německá vládní koalice: jeden hot a dva čehý

Problémům Německa, které doléhají i na českou ekonomiku, se v úterý věnovaly hned dvě vrcholné schůzky v Berlíně. Kancléř Olaf Scholz sezval zástupce průmyslových svazů, odborů a velkých společností. Ministr financí Lindner si k jednání se zástupci malého a středního průmyslu a řemesel přizval celou poslaneckou skupinu FDP v Bundestagu.

Klimatická hysterie je stále více konfrontována s realitou 

Zeleným progresivistům nejde o řešení problémů, ale o snahu změnit společnost v součinnosti s dalšími levičáckými dogmaty, jako jsou multikulturalismus, LGBT a gender ideologie. Snahy o zastavení změny klimatu jsou ekonomicky neúnosné. Daleko potřebnější je lidská schopnost adaptovat se.   

EU vám vezme 100 korun, vrátí 50 jako zelenou žebračenku

Ministr financí a vicepremiér Zbyněk Stanjura se ostře vymezil proti tomu, že by Česká republika měla aplikovat systém nových emisních povolenek pod názvem ETS2. Tři roky předtím ale vláda podporovala program Fit for 55. Systém ETS2 zdraží Evropanům život, přes sociální fond obdrží sotva tak 215 Kč ročně zpět.