Hackeři kradou věrnostní body a používají je třeba k prodeji levných letenek

Ilustrační foto: Holger Detje z Pixabay

Levné letenky, nebo rovnou věrnostní body aerolinek či hotelů. Právě kvůli nim se hackeři začali zaměřovat na věrnostní a podobné účty, jak vyplývá ze zprávy společnosti Check Point Software Technologies.

„Kyberzločinci nabízejí například ukradené přihlašovací údaje k hotelovým a leteckým účtům, na nichž jsou věrnostní body a další výhody. Koupit lze také speciální nástroje pro hacknutí účtů hrubou silou. Množí se i ‚cestovní kanceláře‘ na ruských hackerských fórech, které prodávají letenky a ubytování se slevou 45 až 50 procent. K získání slev hackeři využívají ukradené účty s věrnostními body, tradičně vidíme i nejrůznější phishingové podvody cílící na zájemce o dovolenou,“ říká Daniel Šafář, Area Manager CEE regionu z kyberbezpečnostní společnosti Check Point Software Technologies.

Kupte si účet s věrnostními body

Populární je také prodej účtů s věrnostními body. Například za 435 dolarů lze koupit účet u American Airlines, na kterém je více než 1,5 milionu bodů. Koupit lze i věrnostní body luxusních hotelových řetězců.

„Služba Patriarch nabízí 45 až 50% slevu z původní ceny, která je uvedena na legitimních rezervačních stránkách. Výhodné ceny jsou získány pomocí ukradených účtů u leteckých společností a hotelů. Inzerát na darknetu (původně v ruštině) nabízí letenky do celého světa s výjimkou Ruska při minimální objednávce za 350 dolarů,“ napsala společnost v tiskové zprávě.