Výstup na vrchol: GEVORKYAN, a.s. jako vzor pro firmy v Evropě

Banská Bystrica 21. listopadu 2023 (PROTEXT) – GEVORKYAN, a.s. vynikl mezi evropskými společnostmi na 11. ročníku European Small and Mid-Cap Awards

Společnost GEVORKYAN, a.s., přední výrobce v oblasti práškové metalurgie, se pyšní tím, že se na 11. ročníku soutěže European Small and Mid-Cap Awards umístil mezi třemi nejlepšími společnostmi v kategorii International Star. Tato prestižní akce se konala ve dnech 13.-15. listopadu 2023 ve španělském Bilbau v rámci každoročního shromáždění malých a středních podniků (MSP), které pořádá Evropská komise. Ceny se udělují s cílem vyzdvihnout odolnost a inovace podniků, které přispívají k hospodářskému růstu v celé Evropské unii.

Na pozadí náročného hospodářského prostředí posledních let čelily nominované společnosti, které vstoupily na burzu v období od ledna 2021 do prosince 2022, mnoha výzvám. Přesto prokázaly pozoruhodnou odolnost a přizpůsobivost, což svědčí o jejich neustálé snaze inovovat a prosperovat. Společnost GEVORKYAN, a. s., se tak zařadila mezi vybranou skupinu firem, jejichž práce a přístup se staly inspirací pro ostatní malé a střední podniky v Evropě.

Ocenění pro společnost GEVORKYAN, a.s. převzal majoritní vlastník společnosti Artur Gevorkyan, který svou životní cestou dokazuje, že odolnost, inovace a přizpůsobivost jsou klíčem k úspěchu v dnešním konkurenčním světě. Jeho příběh začal v 90. letech minulého století, kdy jako vojenský letecký inženýr a emigrant z Arménie založil první soukromou továrnu na Ukrajině. Jeho cílem bylo vybudovat společnost, která by byla schopna konkurovat na globální úrovni, což ho nakonec přivedlo na Slovensko.

V Banské Bystrici, kde si v roce 1996 pronajal 30 m2 bývalých šaten v areálu zkrachovalé firmy, položil základy dnes již světoznámé společnosti GEVORKYAN, a.s.. Společnost se zaměřuje na vývoj a výrobu s využitím čtyř unikátních technologií: SINTER – práškové lisování kovů, MIM – vstřikování kompozitních materiálů, 3D tisk a technologie HIP. Tyto technologie umožňují společnosti být výhradním dodavatelem portfolia unikátních výrobků, které jsou vyvíjeny ve spolupráci se zákazníky z různých průmyslových odvětví, jako je automobilový průmysl, ropný průmysl, medicína a kosmetika.

Ocenění, jako je European Small and Mid-Cap Awards, jsou důležitým uznáním pro společnosti, které hrají klíčovou roli v evropské ekonomice. „Jsme potěšeni úspěchem malých a středních podniků, které získaly přístup k finančním příležitostem prostřednictvím veřejných trhů EU,“ uvedl zástupce Federace evropských burz cenných papírů (FESE). Florence Bindelle, generální tajemnice EuropeanIssuers, dodala: „EuropeanIssuers těmto pozoruhodným společnostem srdečně blahopřeje a oceňuje jejich mimořádný přínos k cílům EU.“

Společnost GEVORKYAN a.s. je důkazem toho, že vytrvalost, inovativní přístup a poctivé obchodní postupy jsou základem úspěchu. S logem bumerangu společnost symbolizuje návratnost kvality a dobrých skutků v podnikání. Artur Gevorkyan a společnost GEVORKYAN se těší na další úspěchy a upevnění své pozice lídra v oblasti práškové metalurgie na světovém trhu.