S ekzémem se v Česku léčí 234 tisíc pacientů. Onemocnění připomene Světový den atopické dermatitidy

Praha 11. září 2023 (PROTEXT) – Atopická dermatitida má velký dopad na kvalitu života pacienta i celé jeho rodiny. Stav kůže prověří často psychiku i sebevědomí. Léčba je náročná, na rozsah a závažnost atopického ekzému má dopad řada zevních i vnitřních vlivů. Jak pečovat o postiženou kůži a jaké mají pacienti možnosti léčby?

Atopický ekzém je nejčastějším kožním onemocněním dětí. V prvních deseti letech života se s ním setká až každé páté dítě. Nutná je pravidelná péče o kůži. Pacient se musí vyhýbat alergenům, které jeho ekzém zhoršují. Představuje to však velkou výzvu, protože každý člověk má individuální spouštěč. Pro těžké případy atopické dermatitidy u dětí je už dostupná biologická léčba, která je schopná tlumit intenzitu zánětu.

Do moderované debaty v předvečer Světového dne atopické dermatitidy přijali pozvání prof. MUDr.Spyridon Gkalpakiotis, Ph.D., MBA, primář Dermatovenerologické kliniky 3. LF UK a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, a Ing. Josef Pohůnek z pacientské organizace SPAE. Hovořit budou také odborné novinářky Lucie Ondřichová z Medical Tribune a Vendula Kubalíková z žena-in.

Diskuzi můžete sledovat ve středu 13. září 2023 od 11:00 na webu ČTK ceskenoviny.cz a Facebooku ČTK, na kanálu YouTube a webech iDNES.cz, novinky.cz a HN.cz.

 

Autor: Protext