Nová „česká“ kolekce povlečení MARIELI, která se hodí do každé ložnice

Praha 16. listopadu 2023 (PROTEXT) – Společnost MARIELI přesouvá výrobu lůžkovin z Portugalska do Česka, a to především z praktických důvodů – bezprostřední možnosti kontroly výroby a plnění nadstandardních požadavků klientů, mezi které patří například šití atypických rozměrů povlečení a personalizovaných výšivek každému na míru.

První vlaštovkou z české dílny s nálepkou „Made in Czech Republic“ se tak stává saténová kolekce v pudrových barvách Peonía, Gloomy SundayChampagne Dreams.

„Dalším důvodem přesunu výroby z Portugalska bylo také to, že jsme chtěli vytvořit nové pracovní příležitosti pro Čechy. Přeci jen jsme lokální firmou, a pokud to jen trochu jde, měli bychom podporovat zdejší ekonomiku,“ říká zakladatelka značky Terezie Täubelová, která chce od začátku budovat MARIELI jako značku, jež svět zlepší. A proto se soustředí pouze na výrobu, kde lidé pracují za férových podmínek, a navíc se zdravotně nezávadnými materiály s certifikací Öko-Tex. Pokud tedy látka tuto certifikaci splňuje, může si být zákazník jistý, že neobsahuje pesticidy, těžké kovy, chlorované a konzervační látky a potenciálně žádná karcinogenní barviva.

Novinka z prémiového bavlněného saténu – růžové povlečení Peonía, světle šedé Gloomy Sunday a šampaňské Champagne Dreams – splňuje požadavky zákazníků, a to jsou tlumené pudrové barvy, které skvěle padnou do každého interiéru. „Bavlněný satén je navíc nejpopulárnějším materiálem našich zákazníků už jen tím, že je sametově hebký a je tedy ideální i pro lidi s citlivou a jemnou pokožkou. V zimě hřeje, v létě chladí, a co opravdu hodně žen ocení, nemusí se žehlit,“ doplňuje Terezie.

Tkalcovská vazba

Možná jste dosud nevěděli, že satén označuje pouze tkalcovskou vazbu, nikoliv druh materiálu. Ten lze vyrobit z různých přízí: „Představte si, že splétáte provaz ze spousty krátkých provázků. Jak bude vypadat výsledek? Provázky budou trčet ze všech stran a provaz nic nevydrží. Stejné je to u spřádání bavlny, a proto jsem vybírala jednovrstvé příze z dlouhovláknité egyptské bavlny, která je hebká na omak a vyznačuje se dlouhou životností,“ říká Terezie.

Charakteristický decentní lesk pudrové novinky tak podtrhuje její noblesní vzhled. Povlečení je nadto opatřeno pohodlným zapínáním na zip a speciální možností úpravy, jako jsou například cedulky označující kratší stranu prostěradla nebo tkaničky, které drží péřovou výplň na svém místě, a vy se už nikdy ráno neprobudíte pod prázdným povlakem. Pokud plánujete povlečení věnovat jako dárek, je také možné ho personalizovat výšivkou.

V Evropě najdete jen málo výrobců špičkového povlečení z prémiového bavlněného saténu. Česká značka MARIELI se mezi ně však řadí. „Díky našemu povlečení se vaše ložnice promění na oázu klidu a odpočinku, na místo, kam se budete po celém dni těšit nejvíce,“ říká usměvavá zakladatelka značky MARIELI, které se podařilo navázat na rodinnou tradici – prvorepublikový obchod s ložním prádlem její prababičky Marie Líkařové, po níž také značku pojmenovala.

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.