Volkswagen investuje do leasingu jízdních kol

Ilustrační foto: lauraelatimer0, Pixabay

Německá automobilka Volkswagen investuje do leasingu jízdních kol a doufá, že z této aktivity udělá další zdroj svého zisku. Finanční dceřiná společnost Volkswagen Financial Services získá podíl v nizozemské firmě Bike Mobility Services (BMS), s jejíž mateřskou společností Pon již spolupracuje při pronájmu automobilů. Oznámil to Volkswagen na veletrhu IAA Mobility v Mnichově. Finanční podrobnosti transakce nezveřejnil.

BMS působí na trhu leasingu jízdních kol se značkami Business Bike, Lease A Bike a B2Bike. Mateřská firma Pon je největším výrobcem jízdních kol na světě. Volkswagen chce investicí využít trendu, kdy firmy doplňují své tradiční vozové parky o jízdní kola.

„Systematicky pokračujeme v transformaci a důsledně rozvíjíme další atraktivní zdroje příjmů v oblasti udržitelné mobility,“ řekl generální ředitel koncernu Volkswagen Oliver Blume. Skupina očekává, že podíl v BMS jí otevře nový, lukrativní segment podnikání v Evropě a v USA.

Komentář SH:

Už i jízdní kola se budou pořizovat na leasing, tedy v podstatě na dluh. To jsme to s tou svobodou individuální mobility dotáhli opravdu do důsledku. Nebo je to jen poslední pokus, jak největší evropskou automobilku udržet při životě pod knutou evropského Zeleného údělu?