UCED ze skupiny Creditas koupil plynovou elektrárnu v Prostějově

Energetická skupina UCED z investiční skupiny Creditas koupila elektrárnu v Prostějově. Zdroj se spalovací turbínou na zemní plyn disponuje výkonem 58 megawattů (MW). Primárně se zaměřuje na podpůrné služby pro provozovatele české energetické přenosové soustavy – ČEPS. ČTK o tom dnes informoval UCED v tiskové zprávě. Cenu transakce firma neuvedla.

„UCED se díky akvizici prostějovské elektrárny stává významným poskytovatelem služby výkonové rovnováhy v Česku. Od roku 2022 je jedním z tuzemských agregátorů, který společnosti ČEPS pomáhá stabilizovat elektrickou síť v ČR a UCED Elektrárna Prostějov se stane důležitou součástí našeho agregačního bloku,“ řekl investiční ředitel UCED Richard Holešinský.

Skupina UCED je jedním z distributorů elektřiny v Česku. Její distribuční soustavy zásobují energií více než 6000 stálých odběratelů, mezi nimiž jsou průmyslové podniky, logistická centra, administrativní budovy, ale také rezidenční čtvrti. UCED je součástí investiční skupiny Creditas, která se zaměřuje především na dlouhodobé investice v konzervativních odvětvích.

Prostějovská elektrárna je letos druhou významnou akvizicí skupiny. Začátkem roku koupila jednu z největších tepláren na biomasu v ČR, kutnohorskou EC Biowatt, kterou nedávno přejmenovala na UCED Bio.