Stravenky Edenred zajistí obědy dětem ze sociálně slabších rodin 

Ilustrační foto: NoName 13 z Pixabay

Až do konce února probíhá sbírka exspirovaných stravenek Edenred Ticket Restaurant na podporu školního stravování dětí ze sociálně slabších rodin. Celkovou částkou Edenred přispěje na projekt Obědy pro děti, který zajišťuje organizace Women for women (Ženy pro ženy – překl. red.).

V restauracích nebo obchodech už lidé stravenkami vydanými v uplynulém roce nezaplatí. To ovšem neznamená, že propadlé stravenky musí nutně putovat do koše. Stále mohou pomáhat. Každá exspirovaná stravenka Edenred Ticket Restaurant, kterou lidé do konce února zašlou zpět jejich vydavateli, pomůže zajistit pravidelné obědy školákům ze sociálně slabších rodin, které si stravování ve školní jídelně jinak nemohou dovolit. Celým obnosem vybraných stravenek, ale také částkou navíc z vlastních zdrojů, přispěje Edenred na projekt Obědy pro děti obecně prospěšné společnosti Women for Women, která se věnuje pomoci samoživitelkám a samoživitelům, dětem i rodinám v tíživých životních situacích.

„Dostupnost kvalitního školního stravování pro všechny děti bez ohledu na rodinné příjmy je mimořádně důležitá. Zejména v případě dětí ze sociálně slabších rodin se totiž mnohdy jedná o jediné skutečně kompletní, zdravé a teplé jídlo, které si během dne dopřejí. Díky společnému obědu se spolužáky děti navíc nepřicházejí o zásadní sociální vazby a nejsou vyčleněny z kolektivu. Jsme proto moc rádi, že naše spolupráce s Edenred pokračuje i letos touto formou podpory. Věřím, že se nám díky aktivnímu zapojení zaměstnanců z celého Česka společně podaří dětem zajistit tisíce obědů,“ říká Andrea Dědová, operativní ředitelka organizace Women for Women.

Spoluzakladatelkou organizace Women for Women je Ivana Tykačová, která projekt Obědy pro děti zahájila již před více než 10 lety. Edenred tento projekt podporuje dlouhodobě. V loňském roce se díky sbírce mezi zaměstnanci Edenredu podařilo pro znevýhodněné školáky zajistit téměř tři tisíce obědů. V letošním roce se však spolupráce dále rozšiřuje. Edenred se zavázal k tomu, že částku z vybraných stravenek ještě navýší o firemní dar.

„Z možnosti spolupracovat na tomto jedinečném projektu máme obrovskou radost. Právě podpora dětí, sociálně slabých a vzdělávání jsou aktivity, na jejichž podpoře si v Edenredu opravdu zakládáme a v tomto projektu se všechny snoubí dohromady. Oběd ve školní jídelně pro děti není pouze důležitým prvkem v přístupu k pravidelné a vyvážené stravě, ale zároveň plní významnou roli v budování sociálních vazeb dětí v kolektivu,“ vysvětluje Aneta Martišková, členka vedení Edenred. „Pokud doma najdete propadlé stravenky Edenred, neváhejte a pošlete nám je a my je použijeme na dobrou věc. Výzva běží až do konce února.“

Edenred ČR pečuje o 700 000 každodenních uživatelů z řad zaměstnanců, kterým poskytuje služby v síti 57 000 partnerských provozoven.