Soud odročil proces o koupi Twitteru, dal čas Muskovi

Soud odročil začátek procesu o akvizici Twitteru americkým miliardářem Elonem Muskem na 28. října, aby podnikateli umožnil uzavření dohody o financování akvizice. Původně měl proces začít 17. října, Muskovi advokáti ale požádali o odklad, protože miliardář obnovil nabídku na akvizici společnosti, napsala agentura Reuters. Muskovu žádost ale odmítli právníci Twitteru.

Ilusatrační foto: Glenn Carstens-Peters, Unsplas

Musk znovu učinil nabídku na převzetí Twitteru na začátku tohoto týdne v naději, že ukončí právní spor, který začal, když se Musk pokusil od dohody z letošního dubna odstoupit. Nabídka je však podmíněna získáním financování a ukončením soudních sporů. Musk podle právníků požádal o přerušení soudního sporu do doby, než si zajistí financování. Podle soudního podání by mohla být dohoda uzavřena kolem 28. října.

Právnící Twitteru ve vyjádření zaslaném soudu Muskův požadavek odmítli. Společnost chce, aby příprava procesu pokračovala do doby, než se akvizice uskuteční. Podle nich je Muskova snaha oddálit začátek procesu „pozvánkou k páchání dalších škod a zpoždění“. Twitter na začátku tohoto týdne sdělil, že hodlá dohodu za dojednanou cenu uzavřít. Jeho právnící odmítli Muskova tvrzení, že společnost obnovenou dohodu nemíní uzavřít.

Protože Twitter zažaloval Muska, aby ho donutil koupi dokončit poté, co se před čtyřmi měsíci pokusil z dohody vycouvat, není pravděpodobné, že by firma, jejíž akcionáři již obchod schválili, od dohody odstoupila. Spíše je pravděpodobně, že Twitter usiluje o ujištění z Muskovy strany, že to tentokrát myslí vážně a znovu neodstoupí, uvedla agentura AP.