GM investuje do výroby benzinových motorů a dílů pro elektromobily

Americká automobilka General Motor investuje ve Spojených státech 918 milionů USD (20,2 miliardy korun) do výroby spalovacích motorů pro velké pickupy a SUV a dílů pro elektromobily. Vyplývá to z dnešního prohlášení největší americké automobilky.

General Motor má dvojí strategii. Chce zvýšit výrobu elektromobilů a současně pokračovat v investicích do současných vozů s benzinovým motorem, které mají hlavní podíl na zisku firmy a tvoří většinu prodaných vozů v USA. GM slíbil, že skončí s výrobou nových vozů s benzinovým motorem v roce 2035.

Ilustrační foto: LERROY Agency, Pixabay

Peníze budou směřovat do čtyř závodů v USA. Většina půjde do výroby šesté generace benzinových motorů v Michiganu, New Yorku a Ohiu.

Mnoho zaměstnanců v automobilovém průmyslu se obává, že kvůli přechodu na výrobu elektromobilů přijdou o pracovní místa. Výkonný viceprezident pro výrobu GM Gerald Johnson uvedl, že nové investice mají zajistit pracovní místa v závodech na další čtyři roky. Investice nevytvoří nová pracovní místa, ale zachová ta současná.

Americký Kongres v srpnu schválil výrazné finanční pobídky pro automobilky, aby přestavěly své závody zaměřené na výrobu součástek pro vozy se spalovacím motorem na závody na výrobu součástek pro elektromobily, upozornila agentura Reuters.