České výrobky a know-how zvýší obrat německé Eurocylinders

Svazek lahví na vodík pro plnící stanice. Foto: Cylinders Holding

Německá společnost Eurocylinders systems (ECS), nový člen ostravské skupiny Cylinders Holding, zvýší do roku 2026 tržby nad hranici jedné miliardy korun. Už v roce 2025 by se firma měla blížit k hranici 750 milionů korun, resp. 30 milionů eur, což je o zhruba 10 milionů eur více než dosud. Oznámila to firma Cylinders Holding.

Německý výrobce lahví na stlačené i zkapalněné plyny, který sídlí v Durynsku, má za sebou dlouhé období stagnace obratu. Růst mu umožní české know-how a nové produkty přenesené do Německa z portfolia Cylinders Holding. 

Česká skupina, která si drží pozici největšího světového výrobce vysokotlakých ocelových lahví a řešení pro skladování a přepravu stlačených plynů včetně vodíku, rozšíří nabídku německé dcery právě o produkty z řady vodíkových technologií. Dále o lahve a sety pro oxyterapii, záchranářství, potravinářství či potápění. „Významnou novinkou bude kompletace svazků lahví, SMART kontejnery a škála služeb s vysokou přidanou hodnotou, například nedestruktivní testování a revize lahví,“ upřesnil generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.

Společnost ECS si zachová současné vedení v čele s ředitelem, zaměstnance a sortiment. Očekává se od ní ale zásadní růst. Jak v jejích tradičních výrobcích, což jsou vysokotlaké ocelové lahve do průměru 140 mm, tak v technologiích a produktech přenesených z Česka, a to včetně mlecích koulí pro zpracování nerostů a svařovaných lahví. Zásadní pro ECS ale bude už zmíněný rozvoj vodíkových technologií a výroby sofistikovaných přepravních a skladovacích celků. „Začátkem by měly být svazky pro vodík určený pro plnicí stanice, ambice ale máme násobně větší,“ vysvětlil záměry Světlík. 

Michael Dathe, generální ředitel společnosti ECS, už dříve řekl: „Nabídka produktů se vzájemně doplňuje, strategické partnerství má různé výhody a potenciál. Těšíme se proto na budoucí spolupráci.“ Cylinders Holding má zájem úzce spolupracovat právě se současným ředitelem ECS Dathem a jeho týmem na realizaci připravené strategie. 

Skupina Cylinders Holding dokončila akvizici 100 % akcií společnosti ECS minulý týden. Výrobce lahví z Durynska koupila od německé průmyslové skupiny Serafin se sídlem v Mnichově. Společnost ECS bude působit jako dceřiná firma ve skupině Cylinders Holding nadále s vlastní značkou. ECS v tuto chvíli zaměstnává 115 lidí.