Cylinders Holding dokončil koupi Eurocylinders systems

Ilustrační foto: Cylinders Holding

Společnost Cylinders Holding, a.s., největší světový výrobce vysokotlakých ocelových lahví a řešení pro skladování a přepravu stlačených plynů, dokončila akvizici 100 % akcií společnosti Eurocylinders systems AG (ECS), německého výrobce lahví. Prodávajícím akcií ECS je německá průmyslová skupina Serafin se sídlem v Mnichově. Kupujícími jsou společnosti Cylinders Holding a Vítkovice Milmet. Strany, které obchod oznámily, se dohodly, že podmínky transakce zůstanou důvěrné. 

Společnost ECS již více než 60 let vyvíjí, vyrábí a prodává vysokotlaké ocelové lahve a kontejnery ve svém závodě v Apoldě v Durynsku. Lahve společnosti ECS se používají ke skladování a přepravě stlačených i zkapalněných plynů a nacházejí uplatnění v různých oblastech, jako jsou průmyslové plyny, zdravotnická a záchranářská technika, potravinářský a nápojový průmysl, hasicí systémy, prostředky pro ochranu dýchacích cest a potápění. 

Jan Světlík, generální ředitel společnosti Cylinders Holding, řekl: „Naším cílem bylo získat dobrou, stabilní společnost s potenciálem růstu nejen na silném německém trhu, který je osmkrát větší než český. Zároveň se tato firma stane důležitým distribučním centrem pro celé portfolio výrobků skupiny.“

Michael Dathe, generální ředitel společnosti ECS říká: „Strategické partnerství dvou společností, které se znají již řadu let a jejichž nabídka produktů se vzájemně doplňuje, má různé výhody a potenciál. Těšíme se proto na budoucí spolupráci.“

Společnost Cylinders Holding má zájem na dlouhodobém rozvoji společnosti ECS a bude úzce spolupracovat se současným ředitelem ECS Dathem a jeho týmem na realizaci plánované strategie. 

Se vstupem nového vlastníka získá ECS přístup k dalším technologiím vyvinutým ve společnosti Cylinders Holding, například pro přepravu a skladování vodíku. Společnost ECS bude působit jako společnost ve skupině Cylinders Holding nadále s vlastní značkou a výrobou a bude pokračovat ve svém růstu jako specialista na vysokotlaké ocelové lahve. 

Cylinders Holding je česká společnost, která nepřetržitě vyrábí tlakové lahve již více než 120 let. Po masivních investicích je světovým výrobcem s největším podílem na evropském trhu s ocelovými lahvemi. Export společnosti směřuje na všechny kontinenty. Ve vybraných teritoriích si holding buduje nejen pozici na trhu, ale i nové výrobní závody. Disponuje speciální technologií na výrobu tlakových nádob na vodík a technické plyny a atypických tlakových systémů pro hydraulické aplikace. 

Serafin je diverzifikovaná průmyslová skupina, která svou historii odvozuje od tradiční rodiny akcionářů 150 let nazpět. Společnosti skupiny dosahují celkového obratu přes 1 miliardu eur a zaměstnávají více než 5 000 lidí.