Bosch zruší v Německu 1500 pracovních míst

Ilustrační foto: Toby Parsons z Pixabay

Německá společnost Bosch, která je dodavatelem automobilového průmyslu, plánuje do roku 2025 zrušit ve svých dvou německých závodech až 1500 pracovních míst. Firma musí přizpůsobit počet zaměstnanců měnící se poptávce a technologiím v automobilovém průmyslu, vysvětlil mluvčí společnosti.

„Stejně jako ostatní podniky musíme přizpůsobit úroveň zaměstnanosti situaci v oblasti zakázek, strukturálním změnám ve způsobu pohonu a pronikání budoucích technologií na trh,“ řekl mluvčí. Změny v počtu zaměstnanců se dotknou vývoje, administrativy a prodeje v divizi pohonů v závodech Feuerbach a Schwieberdingen.

Bosch se bude snažit dosáhnout snížení počtu zaměstnanců přesunem zaměstnanců do jiných oddělení, nabídkou předčasného odchodu do důchodu nebo dohodami o dobrovolném odchodu. Skupina nyní podle mluvčího jedná s odbory o konkrétních podmínkách. Společnost potvrdila, že se do konce roku 2027 vyhne nucenému propouštění v německých závodech zaměřených na mobilitu, napsala agentura Reuters.

Skupina Bosch je předním světovým dodavatelem technologií a služeb. Její činnost je rozdělena do čtyř odvětví – mobilita, průmyslové technologie, spotřební zboží a energetické a stavební technologie. Podle svých internetových stránek měla firma na konci loňského roku v celém světě zhruba 421 000 zaměstnanců, z toho v Německu téměř 134 000. Skupina působí i v České republice, kde zaměstnává přes 8000 lidí.