BBC své zaměstnance včetně klíčových moderátorů vybídla, aby zvážili odchod

Foto: James Glen from Pixabay

Stanice BBC vyzvala část svých zaměstnanců včetně některých klíčových rozhlasových a televizních moderátorů, aby zvážili dobrovolný odchod. Uvedl to nedělník Mail on Sunday, podle kterého se tím britská veřejnoprávní stanice snaží snížit výdaje ve zpravodajství. Podle BBC se jedná o standardní postup.

Nabídku k odchodu rozeslala v dopise prozatímní šéfredaktorka zpravodajství Philippa Busbyová. Zaměstnanci, kteří „by chtěli zvážit potenciální dobrovolný odchod z BBC“, byli požádáni, aby si do 7. dubna sjednali schůzku s vedoucím personálního oddělení. Krok podle zdrojů nedělníku snížil už tak nízkou morálku zaměstnanců stanice.

„Nejedná se o nové propouštění. Jde o standardní personální opatření související s úsporami, které nemíří na konkrétní jednotlivce,“ řekl listu The Guardian mluvčí BBC. Dopis podle něj dostali všichni zaměstnanci na stejné úrovni a stanice se skrze výzvu snaží zjistit, kdo má zájem o případné ukončení spolupráce. „Není to tak, že vyhovíme každému, kdo se přihlásí,“ uvedl mluvčí.

Moderátor jedné z hlavních zpravodajských relací BBC News at Ten Huw Edwards na twitteru napsal, že podobné výzvy nejsou ničím novým.

BBC už dříve uvedla, že čelí škrtům kvůli vládnímu zmrazení koncesionářských poplatků a oznámila plány na sloučení svého mezinárodního a britského zpravodajského kanálu do jednoho. Očekává, že ve zpravodajství zruší až 70 pracovních míst.