Zveme vás na to nejlepší z českého nano průmyslu do Liberce

Liberec 25. září 2023 (PROTEXT) – 27. září 2023 proběhne na Technické univerzitě v Liberci expo nanotechnologických firem pod názvem NanoCzech, která je dosud největší nanotechnologickou akcí v historii českého nanoprůmyslu. Přijďte se podívat na to, jak funguje svět, který vidíme pouze pod elektronovým mikroskopem a zjistěte, co všechno se v něm dá dělat. Chcete vědět, k čemu jsou jedlá nanovlákna nebo si vyzkoušet nanovlákenné pleťové masky, které jsou dnes hitem? Přesně to můžete na akci NANOCZECH.

Oblečení z nanomateriálu i jedlá nanovlákna NANOCZECH je unikátní příležitost zjistit, jak rozmanité jsou v Česku nanotechnologie a proč jsme v nich na světové špičce.

„Zjistíte, jak funguje čistění vzduchu pomocí chytrých nátěrů na zdi i anibakteriální oblečení, které ničí zápach. Budete si moct osahat povlečení s nanovlákennou membránou, které je revolučním řešením pro alergiky na prach. Na NANOCZECH si můžete i zkusit kosmetické masky z nanovláken, které jsou v Česku čím dál populárnější,“ vysvětluje Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Na NANOCZECH budou i přední čeští experti na vývoj nanovlákenných produktů z přírodních i jedlých ingrediencí. Na konferenci zjistíte, k čemu mohou být jedlá nanovlákna a jak se vyrábí.

Nanotechnologie jsou v Česku čím dál populárnější Nanotechnologický průmysl s koncem pandemie zaznamenal obrovskou proměnu, dle studie nanoSPACE vzrostly prodeje nanovlákenných pleťových masek o 135,9 %, ale i oblečení z nanomateriálů o 14,10 %. Polštáře, přikrývky a povlečení z nanovlákenného materiálu pro alergiky zaznamenávaly obrovský boom v posledních třech letech, kdy meziročně rostly prodeje o 70–140 %.

Firmy, které potkáte na NANOCZECH Liberec:

ACO Industries

Advanced Materials JTJ

AlgaClean

Contipro

eNecont

FN NANO

H2O nanotec

HE3DA

JIMIplet

Lada Vyvialova Creative Platform

Lifetech

NAFIGATE Park

Nano4people

Nano Medical

Nanopharma

nanoSPACE

nanoSPACE Technology

NanoTrade

Retap

Spur

Jedna třetina elektronových mikroskopů se vyrábí v Brně Setkáte se také s jedním z největších výrobců elektronový mikroskopů, firmou TESCAN. Česká republika patří v tomto oboru k absolutní světové špičce. Víte, že třetinu elektronových mikroskopů, které používají vědci po celém světě, vyrobili v Brně?

Průmyslová výroba nanovlákna, kterou dala světu právě Česká republika, respektive Liberec byl velký průlom, který umožnil používání tohoto vysoce inovativního materiálu v řadě výrobků. Na expu CZECH NANO se setkáte s libereckým výrobce strojů na výrobu nanovlákna, firmou Elmarco.

Technická univerzita v Liberci letos slaví 70 let Technická univerzita v Liberci je spojená se zrodem nanotechnologií v České republice. Letos slaví 70 let od založení a zároveň 20 let od vzniku technologie průmyslové výroby nanovláken. Jedna z akcí, která bude součástí oslav, bude velká nanotechnologická konference a expo toho nejlepšího z českého nanoprůmyslu.

Vstup je zdarma

NANOCZECH bude probíhat od 9 do 16,30 hod. v aule budovy G Technické univerzity v Liberci a bude zdarma otevřená široké veřejnosti.Výstavu nanotechnologických výrobků bude doprovázet bohatý program přednášek a panelových diskuzí o nanotechnologiích, inovačním potenciálu České republiky a Evropy. Diskutovat budou nejen čeští vědci, podnikatelé a politici, ale také významní zahraniční hosté z oboru.

Kontakt:


https://www.nanoasociace.cz/zveme-vas-na-to-nejlepsi-z-ceskeho-nano-prumyslu-do-liberce/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.