Živě: Sociální demokracie startuje kampaň do evropských voleb

Sociální demokracie dnes představí všechny kandidáty do Evropského parlamentu i do Senátu a krajské lídry do podzimních voleb. Lídrem strany do Evropských voleb je zkušený politik Lubomír Zaorálek. Zahájení kampaně ze Spojky Karlín můžete sledovat od 10:00, následující tiskovou konferenci od 13:30.

Na evropské kandidátce Sociální demokracie jsou i zástupci politického hnutí Budoucnost. Mezi prvními pěti kandidáty jsou čtyři ženy. Strana do voleb vysílá také řadu mladých osobností.

Zahájení kampaně ze Spojky Karlín:

„Tým bude schopný od první chvíle pracovat v Evropském parlamentu na srovnávání životní úrovně českých občanů s občany západních zemí,” řekl předseda Sociální demokracie Michal Šmarda.

„Evropská unie se bude muset změnit, být blíže k občanům a lépe odpovídat na jejich potřeby. Evropská unie by měla zajišťovat nejen bezpečnost a stabilitu, ale i sociální soudržnost. To se bohužel v posledních letech nedaří,“ doplnil volební lídr Lubomír Zaorálek.

„Jsme jedinou skutečně levicovou kandidátkou do Evropského parlamentu. Chceme zastupovat zájmy pracujících, rodin i seniorů. Mezi českými politiky jsme jediní, na které je v tomto ohledu spoleh,“ uvedl předseda Sociální demokracie Michal Šmarda.

Předsedkyně Rady seniorů Lenka Desatová připomněla, že Sociální demokracie s národní seniorskou organizací spolupracuje dlouhodobě. „Problémy seniorů současná vláda nezvládá řešit. Je třeba se touto skupinou sociálně zranitelných lidí skutečně seriózně zabývat, a to i na evropské úrovni,“ podotkla.

Jednička hnutí Budoucnost na kandidátce SOCDEM Klára Školníková je připravena v politice zastupovat zájmy mladé generace. „Hovoříme se Sociální demokracií o stejných tématech, jakkoli některá z nich vnímáme citlivěji a popisujeme je s různou mírou naléhavosti. Pro mladé jsou klíčové nejen problémy s bydlením, ale výrazně také budoucnost klimatu, a tedy životních podmínek mladých,” dodala.

Zvolení europoslanci vstoupí v Evropském parlamentu do sociálně demokratického poslaneckého klubu. Ten je v současnosti druhý nejsilnější.

Předpokládaný začátek tiskové konference je ve 13:30