Živě: Skupina CSG na Dnech NATO a Dnech Vzdušných sil AČR

V sobotu 16.9. od 11.00 bude ČTK Protext v živém vstupu z Dnů NATO na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě hovořit s mluvčím holdingu Andrejem Čírtkem. Ten promluví o tom, s čím se letos firmy holdingu CSG na akci představí, jaká hlavní lákadla dovezou a v čem například spočívá jedinečnost vozů společnosti Tatra Trucks.

Živý vstup začne v 11:00

 
Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který vlastní český podnikatel Michal Strnad. CSG podporuje rozvoj tradičních i nových českých, slovenských i zahraničních společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. Jeho součástí jsou například automobilka Tatra Trucks, významný světový výrobce malorážové munice Fiocchi, výrobci vojenské obrněné techniky Tatra Defence Vehicle a Excalibur Army nebo producent radarových systémů Retia. V podnicích začleněných do holdingu CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 tisíc zaměstnanců. V roce 2022 dosáhly konsolidované tržby holdingu hodnoty 25 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet zákazníků holdingu se stále rozrůstá.
Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky, které se konají na ostravském Letišti Leoše Janáčka, vnímají firmy holdingu CSG a Tatra Trucks jako prestižní záležitost, proto jsou už poněkolikáté jejich speciálními partnery. Celá řada z nich působí v oblasti pozemní vojenské techniky, zbraní a munice, speciálního vybavení pro armádní i záchranářské složky, ale i v oblasti výroby automobilů či letecké techniky a vybavení pro letectví.