XTB nabízí vyšší úroky z neinvestovaných prostředků

Praha 13. května 2024 (PROTEXT) – Společnost XTB, globální fintech nabízející online platformu a mobilní aplikaci pro investování, nabízí nově příchozím klientům vyšší úrokové sazby z neinvestovaných prostředků na prvních 90 dnů od založení účtu. Klientům společnosti se tak úročí i prostředky, které na svou investiční příležitost teprve čekají. Začátkům v investování platforma pomáhá také novou funkcionalitou, tzv. Investičními plány. Ty si společně s akciemi a ETF v prvním čtvrtletí roku 2024 zvolilo pro svou první transakci 78 % nových klientů v Evropské unii. XTB tak pokračuje ve své transformaci na přední univerzální investiční aplikaci, což se projevuje i na rostoucím počtu klientů – platformu začalo využívat v loňském roce 129,7 tisíc nových klientů a počet aktivních klientů se zvýšil na 378,5 tisíc.

Investiční společnost XTB se stala prvním brokerem v České republice, který nabízí svým klientůmúrokové sazby z neinvestovaných prostředků na účtech vedených v českých korunách, eurech nebo amerických dolarech. Pro nově příchozí klienty je zároveň úroková sazba zvýhodněná – pro vklady v českých korunách je stanovená na 6,0 %, pro eurové vklady na 4,20 % a pro účty vedené v dolarech na 5,00 %, a to po dobu prvních 90 dnů od založení účtu. Po uplynutí tohoto období klienti získají úrokovou sazbu z neinvestovaných prostředků ve výši 2,00 % pro účty v eurech a Kč a 2,50 % pro účty vedené v dolarech.

„Více než 20 % našich klientů má účty právě v Kč, chtěli jsme, aby i oni mohli těžit z prostředí rostoucích úrokových sazeb,“ komentuje rozšíření nabídky úrokových sazeb o české koruny David Šnajdr, generální ředitel XTB Česká republika. Úroky se počítají denně a na účty klientů se připisují měsíčně. Vztahuje se na neinvestované prostředky stávajících i nových klientů bez ohledu na jejich celkovou výši.

„Navýšení úrokových sazeb nabízí investorům možnost vyčkávat na konkrétní investiční příležitost a zároveň si zajistit zhodnocení peněz, i když zrovna aktivně neinvestují. Stále více lidí zvažuje vstup na finanční trhy, a my jim chceme nabídnout další přidanou hodnotu, když už se rozhodnou s investicemi začít,“ komentuje zvýšení úrokových sazeb novým klientům Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

I díky novým funkcím získala společnost XTB v loňském roce 129,7 tisíce nových klientů, stejně tak stoupl počet aktivních klientů na 378,5 tisíc. V meziročním srovnání se tak investicím aktivně začalo věnovat o 45,5 % klientů platformy více. Na zvyšující se investiční apetit poukazuje i růst hodnoty čistých vkladů, která loni dosáhla 1,9 miliardy zlotých a meziročně tak stoupla o 85 %. Dlouhodobé trendy na akciových trzích společně s rostoucí klientskou základnou vedly k rekordním konsolidovaným výnosům společnosti v hodnotě 128,7 milionů eur.

XTB zároveň pokračuje ve své transformaci na univerzální investiční aplikaci a plánuje rozšířit svou nabídku například o nové dluhopisy, penzijní produkty nebo multiměnovou kartu. Nejnovější služba Investiční plány, kterou u XTB můžete najít, nabízí klientům možnost investovat do ETF fondů podle předem nastaveného cíle. Investoři si tak mohou vytvořit svůj vlastní plán výběrem ETF, o které má zájem a investovat měsíčně částku od 15 eur. U jednotlivých investic se dá také libovolně nastavit procentní podíl a flexibilně je spravovat. V první čtvrtletí letošního roku si 78 % nových klientů v Evropské unii vybralo jako svou první transakci akcie, ETF nebo právě vytvoření investičního plánu.

„V ETF a pasivním investování dlouhodobě vidíme velký potenciál, nabízí totiž investorům možnost vytvoření diverzifikovaného portfolia bez nutnosti manuálního výběru jednotlivých nástrojů. Pro naše klienty je tak investování ještě snazší a přístupnější,“ říká Holovka. Investoři mají v rámci investičních plánů k dispozici přes 365 ETF fondů, které pokrývají různé třídy aktiv i komodit. Investoři tak mohou snadno diverzifikovat své portfolio a přizpůsobit ho svému postoji k riziku a výnosu. Zájem o podílové fondy eviduje XTB především od roku 2021, v posledních třech letech se počet investorů do ETF více než zdvojnásobil.

Své plány si investoři mohou doplňovat nebo upravovat přímo v aplikaci, nebo si nastavit opakované platby. Peníze se tak investují automaticky na základě preferencí, které lze kdykoliv upravit podle aktuálních potřeb a investičních cílů. Investoři tak mohou snadno reagovat na nové okolnosti ve svém životě nebo také na trhu.

Více informací najdete na www.xtb.cz.