Vybavení do domácnosti pomáhá potřebným

Praha 19. prosince 2023 (PROTEXT) – Peřiny pro nové nemocniční oddělení, matrace pro fond Klokánek nebo vánoční nadílka pro mateřskou školu – od začátku září věnoval JYSK na dobročinné účely výrobky do domácnosti v hodnotě 125 tisíc korun.

Dánský řetězec rozjel v České republice projekt podpory lokální komunity a svými výrobky pomáhá tam, kde je to třeba. Otevření nové prodejny nebo opětovné otevření po přestavbě se v JYSKu v posledních měsících pojí s obdarováním místní instituce.

Od začátku září se tak z nového vybavení radují v šesti institucích: bytové zařízení pro děti v ohrožení pod záštitou projektu Klokánek, chráněné bydlení a centrum denních služeb provozované Diakonií Rolnička v Táboře, mateřská škola v Jiřetíně pod Jedlovou a Dětský domov v Přerově. Při příležitosti otevření nové prodejny v Ostrově nad Ohří putoval dar v podobě dárkové karty do Nadačního fondu sousedské pomoci Srdce pro Ostrov.

Poslední letošní příležitostí pomoci bylo otevření nového oddělení šestinedělí v Porodnici Havířov, kde přikrývky a polštáře pomohly dovybavit nové pokoje pro maminky a novorozence.

I v novém roce bude společnost JYSK pokračovat v rozběhnutém projektu a spolu s každým (znovu)otevřením prodejny věnuje výrobky do domácnosti na dobročinné účely.

Projekt podpory lokální komunity: zde.

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.