Ve Svinově chystají dopravní změny, zmizí rizikové místo a ŘSD opraví tamní most

Ostrava 17. prosince 2023 (PROTEXT) – Chystané dopravní změny v ostravské části Svinov. Řidičům se uleví na aktuálně frekventované křižovatce na výjezdu z Polanecké ulice, která je místem častých dopravních nehod. Kvůli těsné blízkosti dálnice D1 se tady v posledních letech velmi zvýšila dopravní intenzita.

Marek Melichárek, technicko-provozní náměstek, SSMSK „Díky této intenzitě tady došlo už k několika smrtelným úrazům a díky tomu byla vyhodnocena jako riziková křižovatka, která by se měla do budoucna předělat. Takže jsme oslovili projekční kancelář, i za přítomnosti policie, která nás urgovala v rámci tady těch kolizních bodů. Vznikla projektová dokumentace a na dané křižovatce klasické vznikne okružní křižovatka.“

V příštím roce pak začne také nutná oprava mostu I/138 na Rudné ulici. Momentálně se připravuje projektová dokumentace. Přípravné práce na mostě ze 70. let 20. století by měly začít v druhé polovině roku 2024. Ty hlavní práce, tedy bourání mostu, se uskuteční až v roce 2025.

Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb, ŘSD: “ V minulém roce tady proběhla diagnostika, která bohužel diagnostikovala problémy s přepínací výztuží, což jsme řešili v návaznosti na předchozí mosty, které se na této komunikaci vyskytují a proto jsme šli do větší hloubky a podívali se na něj. V tomto případě dojde k tomu, že budeme muset snést celou nosnou konstrukci a a postavit úplně novou.“

V daných lokalitách řidiče čekají dopravní omezení nebo objízdné trasy. Sledujte web dopravniinfo.tv nebo dopravniinfo.cz.