Vánoční beránek plní dětská přání

Praha 26. října 2022 (PROTEXT) – Před třemi týdny odstartoval druhý ročník charitativní akce Nadačního fondu Gratia Vánoční beránek. Jeho cílem je přinést vysněný dárek pod stromeček všem dětem, jejichž rodiče si to nemohou dovolit. Náš web se plní vánočními přáními a dárci už kupují první dárky.

Vánoční beránek vzešel z klasického vánočního příběhu, kdy se pastýři přichází poklonit do Betléma novorozenému chudému Ježíškovi a darem mu přináší beránka. Charitativní projekt tak chce v duchu této události pomoci splnit vánoční přání všem dětem do 16 let, jejichž rodiče se ocitli ve finanční nouzi a nemohou si tak dovolit svým ratolestem vánoční přání splnit. „Rodič zaregistruje přání svého dítěte na webu www.vanocniberanek.cz, dárce si vybere konkrétní dítě, které chce obdarovat a Nadační fond Gratia se postará o to, aby dítě dárek pod stromeček dostalo,“ přibližuje princip projektu prezidentka NF Gratia MUDr. Olga Janovská. „Zároveň je možné přispět libovolnou částkou, která poté bude rozdělena těm dětem, na které se nedostalo. Důležité je, že všechny příspěvky půjdou ze 100 % ve prospěch dětí,” dodává MUDr. Janovská.

Každý rodič, který se ocitl ve finanční nouzi, může registrovat přání svých dětí na web Vánočního beránka, a to do 17. 11. 2022. Dary lze vybírat od 300 – 3500 Kč, ale vzhledem k energetické krizi, která zasahuje celou naši společnost, je důležité zmínit, že dražší dary mohou zůstat bez dárce. Vánoční přání budou na našem webu až do 16. 12. 2022, kdy se projekt uzavře i dárcům.

„Rodiče nám píšou opravdu neuvěřitelně silné příběhy. Téměř všechny děti, které se zatím do projektu zapojily, žijí jen s jedním rodičem nebo prarodičem, často v azylových domech. Velmi nás zasáhl příběh maminky se čtyřmi dětmi, která po smrti otce dětí zůstala s dětmi sama, avšak bez nároku na sirotčí důchod. O vše se musí postarat sama a na splnění dětských přání pod stromečkem jí finance už bohužel nezůstávají. Když to člověk slyší, opravdu nedokáže zůstat lhostejným,“ míní ředitelka nadačního fondu. „Věříme, že se všem dětem podaří najít někoho, kdo jim dárek zakoupí. Zatím máme z okolí samé pozitivní reakce,“ uzavírá s nadějí Olga Janovská.

Vánoční Beránek je charitativním projektem Nadačního fondu Gratia, jehož posláním je pomáhat rodičům samoživitelům či rodičům, kteří se náhle ocitli ve složité životní situaci či finanční tísni. Fond vznikl pod patronátem rodinné společnosti Všeobecný lékař, skupiny praktických lékařů pro dospělé a děti, a byl založen jejími majiteli prim. MUDr. Olgou Janovskou a Ing. Tomášem Janovským.

Aneta Pípalová

PR specialista

e-mail: aneta.pipalova@nadacnifondgratia.cz

www.nadacnifondgratia.cz

www.vanocniberanek.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.