V ISCARE nabídnou během Dnů plodnosti párovou konzultaci bez objednání a spermiogram zdarma

Praha 27. října 2022 (PROTEXT) – Věděli jste, že každý pátý český pár řeší problémy s početím? Pokud se více než rok snažíte, a i přes nechráněný styk se nedaří otěhotnět, je možná na čase poradit se o vašem reprodukčním zdraví s lékařem. Nezávaznou párovou konzultaci zdarma, a to i bez objednání, nyní nabízí v rámci akce Dny plodnosti Centrum reprodukční medicíny ISCARE. Vstupní konzultace můžete využít od 31. října do 11. listopadu.

„Potíže s otěhotněním řeší stále více párů, celou řadu z nich lze ale úspěšně řešit. Některá řešení ale vyžadují čas, proto čím dříve se na příčinu problémů přijde, tím lépe. Pokud se už snažíte více než rok otěhotnět a nedaří se, neodkládejte konzultaci s odborníkem,“ vysvětluje primář Centra reprodukční medicíny ISCARE MUDr. Jan Lacheta. „Zároveň je vždy potřeba vyšetřit oba z páru,“ dodává.

Vstupní párové konzultace zdarma mohou páry využít v rámci Dnů plodnosti ISCARE. Stačí přijít do Centra reprodukční medicíny ISCARE v sousedství O2 Arény v období mezi 31. říjnem a 11. listopadem. Tým zkušených lékařů jim bude k dispozici každý všední den vždy od 10 do 15 hodin.

Vedle vstupní konzultace mohou muži v rámci této akce rovnou využít i spermiogram, tedy vyšetření ejakulátu. V rámci Dnů plodnosti ISCARE je to možné výjimečně i bez žádanky od lékaře. Jedinou podmínkou pro vyšetření je 2-5denní sexuální abstinence. Výsledky vyšetření jsou pak k dispozici během 2 hodin a je možné je sdělit telefonicky. „Spermiogram je nejjednodušší vyšetření, kterým vždy doporučujeme párům začít. Je neinvazivní, naprosto bezbolestné a může velmi rychle přinést spoustu odpovědí na otázky týkající se reprodukčního zdraví,“ vysvětluje MUDr. Lacheta.

V rámci Dnů plodnosti tak páry během jediného dne mohou absolvovat konzultaci i spermiogram a získat odborné doporučení, jak v rámci plánovaní rodičovství pokračovat dále. Centrum reprodukční medicíny ISCARE patří mezi přední špičková zařízení v Česku, doposud zde lékaři pomohli přivést na svět zhruba 12 tisíc dětí. Další informace najdete na www.iscare.cz.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.