Úspora času i energie, více hodnoty pro klienty. SiteOne vychází vstříc developerům a zavádí neomezený home office

Praha 1. září 2022 (PROTEXT) – SiteOne se připojuje k firmám, které daly svým pracovníkům možnost neomezeného home office bez nutnosti schválení nadřízeným. Pracovní režim v dobách covidu dokázal, že je možné úspěšně pracovat na projektech, ať už je odkudkoliv. Stačí věřit svým lidem a respektovat jednoduchá pravidla.

„Osvědčilo se nám nechat rozhodnutí o home office na individuální odpovědnosti těch, kteří ukázali, že odpovědní jsou. Od té doby, co jsme definovali naše firemní hodnoty (empatie, spolehlivost, odvaha), se s kolegyněmi a kolegy ve vedení SiteOne snažíme, abychom s nimi byli v souladu a Team leadeři to přenášejí dál. My jako vedení, můžeme poskytnout ideální prostředí. Aby fungovalo ostatní, už je na nás všech,“ myslí si Jan Bezděk, CEO SiteOne.

Možnost zvýhodněného režimu platí pro nejpočetnější skupinu firmy, tedy web developery, designery a testery. Před Honzovým rozhodnutím fungovalo pravidlo, že se tři dny v týdnu (úterý, středa a čtvrtek) všichni potkávají v kancelářích. Od začátku září bude platit nový režim a pokud bude vše i nadále fungovat, jak má, bude v něm SiteOne pokračovat. „Pevně věřím, že u těchto podmínek budeme moct zůstat,“ říká Honza.

Developeři budou mít na práci absolutní klid, aby se jim dařilo plnit požadavky klientů co nejlépe a neztráceli svůj cenný čas a energii přesuny do kanceláře. Vedení SiteOne za to neočekává nic jiného, než dodržování jednoduchých pravidel, jako je udržování komunikace s kolegy, respekt k provozním pravidlům a maximální focus na klientskou spokojenost. Zároveň se tak firma snaží neplýtvat energiemi. Stále platí, že kdokoliv ze zaměstnanců je v kancelářích vždy vítaný.

„Je fajn si vyzkoušet být digitální nomád třeba na dva měsíce a vědět, že mi firma kryje záda. Nebál jsem se, že by to nefungovalo. Po povinném půlročním home office v době covidu jsem měl velmi dobrou představu o tom, co mě čeká. Patřím k těm, co preferují práci z kanceláře, kam docházím i ve dnech, kdy většina lidí zůstává na home office. Osobní kontakt je pro mě důležitý. Práce by neměla být jen o práci, firmu tvoří hlavně lidi,“ míní frontendový vývojář Jirka Cerhan, který v současnosti cestuje Norskem.

„Je potřeba být důsledný v reportování, předávání úkolů a celkově být kolegům stejně k dispozici, jako když jsme v kanceláři. Komunikace hraje zásadní roli,” myslí si Jirka. Občas zkusme kromě striktně věcných zpráv připojit i menší small talk, který běžně probíhá někde na obědě,“ doporučuje Jiří.

Myslíme na všechny

Nejsme podnik, který svým lidem nevěří, naopak. Kanceláře nejsou vězení, proto vycházíme vstříc potřebám plošně a kdykoliv si potřebuje zaměstnanec skočit na úřad či urgentně řešit rodinné záležitosti, není to problém. Vždyť jsme často kvůli projektu taky v práci přesčas, takže flexibilita musí fungovat oběma směry. Neomezený home office je jeden z dalších benefitů. Přidal se ke společným domácím snídaním, zkrácené pracovní době, neomezenému firemnímu tarifu nebo třeba měsíčnímu příspěvku na volnočasové aktivity.

Nezapomínáme ani na kolegy, kteří do nejpočetnější skupiny nespadají. Ani u nich se home office nevylučuje. Stačí se dohodnout s nadřízeným. Úloha Team leaderů nebo například Projektových manažerů je tak specifická, že je často potřeba jejich fyzická přítomnost, týká se hlavně důležitých projektových a jiných strategických schůzek.

Z údajů Českého statistického úřadu vyplynulo, že v roce 2021 umožňovalo zaměstnancům částečně pracovat z domova 60 % podniků. Přes online platformy komunikovala polovina firem, dvě pětiny velkých podniků začaly aplikace pro online komunikaci využívat až kvůli covidu.

Celosvětová pandemie přiměla zaměstnavatele z technologických oborů nechat zaměstnance pracovat ve full remote režimu a někteří u toho i zůstali. Jiné firmy stále váhají, přestože se ukázalo, že na tom, jestli jsou lidé doma nebo v práci, zas tak nezáleží. SiteOne se svým rozhodnutím řadí k „home office friendly“ firmám a dokazuje, že žije svými firemními hodnotami.

Autor: redakce SiteOne

Kontaktní osoba: pavla.gabrhelikova@siteone.cz

O společnosti SiteOne

Společnost SiteOne na trhu působí od roku 2001. Její zakladatel a vlastník Jan Bezděk patří mezi české přední experty na digitální transformaci. SiteOne je vysoce odborným dodavatelem digitálních řešení.

Klientům SiteOne poskytuje prémiové služby v oblast UX a webdesignu, brandingu a developmentu s nadstandardní následnou péči o dodané projekty. Pro klienty je stabilním partnerem, ale i mentorem a průvodcem v digitálním prostředí.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.