Udržitelnost je pro Tchibo srdcovkou

Praha 6. února 2023 (PROTEXT) – Obchodní model společnosti Tchibo je mimo jiné založen na tom, že každý týden nabízí svým zákazníkům novou tematickou kolekci spotřebního zboží. S tím souvisí vysoké nároky na celý dodavatelský řetězec od původu surovin a designu výrobků, přes zpracování a výrobu, až po dopravu a balení.

Proto se Tchibo již řadu let zaměřuje ve svých kolekcích na inovativní oblečení z udržitelných materiálů a do roku 2025 má za cíl mít veškerý textil vyroben odpovědným způsobem, tedy ohleduplně k přírodě i k lidem. Nejde pouze o využití surovin z ekologického zemědělství, ale i recyklaci a zpracování odpadových materiálů, snižování množství obalů nebo spravedlivé podmínky pro pěstitele a výrobce.

Výrobků z udržitelných zdrojů nabízí Tchibo opravdu nepřeberné množství. Ať už v sortimentu kávy, spotřebního zboží nebo vybavení pro domácnost. Věděli jste například, že všechna káva podávaná na kávových barech Tchibo je certifikovaná nebo že již dnes pochází 98 % bavlny pro oblečení Tchibo z udržitelných zdrojů?

Nyní Tchibo vydává první specializovaný katalog, který obsahuje pouze a jenom vybrané udržitelné kousky z aktuálních jarních kolekcí. Katalog je poprvé on-line a interaktivní, takže se z něj lze přímo prokliknout do e-shopu. Katalog je k dispozici od 6. 2. na odkazu www.tchibo.cz/fer-jaro-c402062960.html. Každý týden navíc najdete jeden výrobek pod označením Fér srdcovka – zelený hit, který je šetrný nejen k přírodě, ale také k vaší peněžence.

Více informací o udržitelnosti v Tchibo najdete také na Udržitelnost v Tchibo.

Máte-li zájem o další informace, kontaktujte prosím:

Monika Kissová

CSR Specialist

Tchibo Praha, spol. s r.o.

e-mail: monika.kissova@tchibo.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.