Tipy na dárky pro čtyřnohého mazlíčka k Vánocům

Praha 16. prosince 2022 (PROTEXT) – Vánoční svátky se pomalu ale jistě blíží a s ním i tradiční dárkový shon. Vedle překvapení pro rodinu a nejbližší, by neměl přijít zkrátka ani Váš čtyřnohý kamarád. Vždyť právě on vám celý rok dokazuje svou věrnost, oddanost a lásku. Připravili jsme pro vás ověřené tipy, kterými ho zaručeně potěšíte. Další rady pro majitele psů a koček najdete na webu www.prozdravemazlicky.cz.

Pamlsky

Je Váš pes „na žrádlo“? Pak je nejjednodušším řešením vánočního dárku něco na zub. Pamlsků je na trhu celá řada. Velikost a tvrdost pamlsku je nutné vybírat dle rasy Vašeho miláčka. Pro větší plemena se nebojte sáhnout klidně po větší sušené kosti, aby mu dárek vydržel alespoň během štědrovečerního večera. Pro menší psy jsou lepší variantou sušené uši nebo kousky masa. Pokud chcete, aby Váš psí kamarád měl na menu také něco z ryby, kupte mu sušené rybičky. Jsou pro ně nejen velmi chutné, ale také bohaté na kvalitní protein, vitaminy, minerály a omega 3 mastné nenasycené kyseliny.

Obojek proti parazitům

Spojte příjemné s užitečným. Obojky proti parazitům jsou na trhu již poměrně dlouhou dobu. Mezi stálice na trhu patří například obojky Foresto proti klíšťatům a blechám, které účinkují až 8 měsíců, navíc patří k těm úspornějším variantám. Aktivita klíšťat je v zimních měsících sice nižší, ale vzhledem k trendu teplejších zim, které v posledních letech zažíváme, nelze jejich napadení vyloučit ani tehdy. Navíc „klíšťová sezona“ začíná už zkraje března, dárek pod stromečkem tak brzy využijete. Taktéž už není pravda, že klíště chytne pes pouze v lese. Naopak se čím dál více drobných parazitů vyskytuje v městských parcích a v trávě rodinných domů.

Foresto může na první pohled vypadat jako běžný obojek pro domácí mazlíčky, hodně toho však v sobě skrývá pod povrchem. Obojek se skládá z polymerové matrice, která pomalu uvolňuje regulované dávky dvou aktivních složek imidakloprid a flumethrin do jednotlivých vrstev kůže a srsti vašeho psa. Obojek pracuje na vytvoření neviditelné vrstvy ochrany, která hubí blechy a odpuzuje a hubí klíšťata, která přicházejí do styku s vaším psem ještě dříve, než se vůbec stačí zakousnout.

Hračka

Doba, kdy se psům dávala na hraní klasická plyšová zvířátka, je už pomalu na ústupu. Plyšové hračky jsou z naprosto nevhodného materiálu, obsahují malé části, u kterých hrozí spolknutí a většinou moc dlouho nevydrží. Pokud chcete Vašeho psa obdarovat hračkou, sáhněte raději po specializovaných míčcích z přírodního kaučuku, do kterých lze schovat i pamlsek. Pro psa je tato hra na „schovku“ super zábavnou. Na podobném principu fungují i složitější psí hlavolamy a interaktivní hračky. Další alternativou je tzv. dentální mentolový míček, který zabraňuje vzniku zubního kamene a zaručuje svěží dech Vašeho čtyřnohého miláčka. V trendu jsou též hračky z kůže. Ty se skvěle hodí i pro zoubky štěňat. Poslouží jako hračka do pelechu pro psy a díky hypoalergenní náplni z kokosového vlákna se nemusí bát ani majitelé alergiků. Další rady pro majitele psů a koček najdete na webu www.prozdravemazlicky.cz.

Kontakt:

e-mail: martin@eckstein.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.