Světová konference pastorů 2024

Praha 24. května 2024 (PROTEXT) – V sobotu 15. června od 12 do 17 h odpoledne v Paříži proběhne Světová konference pastorů (Global Pastors Conference). Na konferenci, kterou pořádá Křesťanské Misijní Centrum Sión, se očekává účast až 1500 pastorů z různých křesťanských denominací.

Krize křesťanství?

Mnoho církví se potýká s problémy, jako je prudký pokles počtu členů, zavírání kostelů a pokles víry věřících. Jaká je role pastorů při obnovení víry v Evropě? Organizátoři události věří, že prostřednictvím světové konference dosáhnou věřící většího sjednocení a obnovení víry skrze Boží slovo.

Program zahrnuje přednášku na téma knihy Zjevení a diskuzi pastorů. Hosté budou hledat praktickou cestu, jak vdechnout nový život náboženským komunitám, podporovat jednotu a inspirovat k hlubokému duchovnímu obnovení na celém kontinentu.Diskuze zahrnuje i téma misijní práce pastorů, těžkosti jejich služby a otázky, jak vyvážit duchovní a praktické aspekty pastorační péče.

Křesťanské misijní centrum Sión

Křesťanské misijní centrum Sión bylo založeno v roce 1990 v Soulu v Jižní Koreji pod záštitou církve Nové nebe nová země. Jeho cílem je poskytovat systematické biblické vzdělávání lidem ze všech společenských vrstev, kteří se snaží porozumět Bibli. V současnosti působí po celém světě a od roku 2019 prošlo vzděláváním více než sto tisíc absolventů ročně.

Světová konference pokračuje v návaznosti na Evropskou konferenci pastorů, která se konala 1. května tohoto roku po celé Evropě. Více než 200 pastorů se zde dohodlo na další spolupráci na obnově křesťanství. Rozhodli se, že se setkají ve větším počtu na Světové konferenci v Paříži.

Web: https://globalpastorsconference.eu/cs/konference/

Kontakt: czech@globalpastorsconference.eu

 

Zdroj: církev Nové nebe nová země, Shincheonji