Strana Právo Respekt Odbornost (PRO) by se podle aktuálního průzkumu společnosti SANEP dostala do Poslanecké sněmovny

Praha 15. září 2022 (PROTEXT) – Podle aktuálního měření společnosti SANEP by volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v polovině září vyhrálo hnutí ANO. Na druhém místě by nyní skončila dosud nejsilnější strana vládní pětikoalice ODS, pak SPD a Piráti. Pětiprocentní hranici by překročila už jen strana Právo Respekt Odbornost. STAN, TOP 09 a KDU-ČSL by se do Sněmovny nedostaly. „Volební preference přes 5 procent za necelých 5 měsíců existence naší strany nás samozřejmě nesmírně těší. Naším cílem je navrhovat pozitivní řešení, u nichž budou zájmy občanů naší země vždy na prvním místě,“ komentuje výsledky Jindřich Rajchl, předseda PRO.

V exkluzivním průzkumu společnosti SANEP, který proběhl ve dnech 8. až 14. září 2022 odpovídalo 1678 lidí, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18+. Strana PRO, která skončila na pátém místě se ziskem 5,3 procentního bodu, si oproti srpnu, kdy poprvé přesáhla hranici tří procent, polepšila o 1,4 procentního bodu. Jak uvedla agentura, pro tuto stranu je současný zisk volebních preferencí velkým úspěchem, neboť se jedná o poměrně nově vzniklý politický subjekt. PRO pod vedením Jindřicha Rajchla se podařilo během několika měsíců začít sjednocovat dosud roztříštěné hlasy nespokojených občanů, kteří dříve dávali své hlasy ať už Trikolóře, ANO, Přísaze či SPD. Zajímavé ale je, že se ke straně PRO přidala i část voličů ODS.

„Jedná se o výsledek práce týmu lidí, kteří vstupem do politiky jen navazují na svou dosavadní práci s cílem obnovit právní stát, vrátit do společnosti zdravý rozum a odbornost. Naším cílem je navrhovat pozitivní řešení, u nichž budou zájmy občanů naší země vždy na prvním místě. Chtěli bychom poděkovat všem našim expertům, kteří s námi úzce spolupracují. To největší poděkování však patří tisícům lidí v naší zemi, kteří v nás vložili svou důvěru a kteří dnes a denně šíří naše teze a programové cíle. Současně zůstáváme nohama na zemi a víme, že k našemu cíli, kterým je návrat racionality, zdravého rozumu a skutečné odbornosti do horních pater správy naší země, vede stále ještě velmi dlouhá cesta. Nicméně věříme, že se nám podaří tuto evidentní podporu přetavit v úspěch v nadcházejících senátních volbách,” říká předseda strany PRO, Jindřich Rajchl.

V senátních volbách kandiduje za PRO sedm uznávaných osobností. JUDr. Tomáš Nielsen, volební obvod č. 52 Jihlava, Ing. Bc. Ivan Noveský, volební obvod č. 28 Mělník, BSc. Petra Rédová, volební obvod č. 55 Brno – město, Mgr. Bc. Jaroslav Telecký, volební obvod č. 31 Ústí nad Labem, JUDr. Petr Vacek, volební obvod č. 25 Praha 6, Mgr. Petr Vrána, volební obvod č. 61 Olomouc, MUDr. Hana Zelená, Ph.D., volební obvod č. 70 Ostrava – město.

„Mnoho lidí už ztratilo naději v politiky i politiku jako takovou. Důkazem je dlouhodobě nízká účast právě v senátních volbách. Letos je to ale poprvé v novodobé historii naší země, kdy hned minimálně v sedmi obvodech kandidují odborníci, jimž záleží na budoucnosti České republiky i našich dětí. A na svých setkáních s lidmi z regionu Vysočiny a Jihočeského kraje dennodenně vidím, že právě letošní volby do Senátu by v lidech určitou naději mohly obnovit. Pokud k senátním volbám nepůjdeme, tuto zcela jedinečnou šanci, dostat do politiky ty, kdo za naše práva, za odbornost a za návrat zdravého rozumu bojovali poslední dva roky, promarníme. Mám pocit, že právě teď je potřeba si připomenout ono heslo: Kdo, když ne my? Kdy, když ne teď?” dodává kandidát do Senátu Tomáš Nielsen, 1. místopředseda strany PRO.

Více informací najdete zde:

Kontakt pro média: info@stranapro.cz